3 Boyutlu Gözlük Nasıl Yapılır

 

 

1

 

3 boyutlu gözlük nasıl yapılır diyenler için hazırladığımız bu güzel içerikte hem örnek resimler, hem de anlatımlar yer alıyor. Adım adım hareket ederek sizde nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Ancak ne kadar sağlıklı olacağını söylememiz tam doğru olmaz. Buyurun içeriğin devamına ;

Artık birçok film 3D seçeneği ile piyasaya çıkmakta… Durum böyle olunca da hepimize 3D gözlük lazım olabiliyor. 3 boyutlu gözlük nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız, tam yerine geldiniz. Sizlere 3D gözlük nasıl yapılır bunu resimli anlatım olarak göstereceğiz. Evde sizde çok kolay bir şekilde 3 boyutlu gözlük nasıl yapılır öğrenin ve kolayca yapın. Bu yazımda paylaşacağım çalışmayı evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ancak uyarmak isterim, her ne kadar ev yapımı bu gözlüğü ortaya çıkarmış olsanız da, belirli bir saatten fazla uzun müddetli kullanmamanızı öneririm. Çünkü gerçek 3D gözlükler dahi yarım saatten fazla kullanıldığında baş ağrısı yapabilmektedir. Bu yüzden bu yaptığınız çalışmada ki 3 boyutlu gözlüğü de takribi 15-20 dakikadan fazla kullanmamaya çalışın. Özellikle çocuklarınıza da dikkat etmenizi öneririm.

3D gözlük yaparak, güneş tutulması, TV de izlediğiniz filmlerde veya bilgisayarınızda oyun oynarken kullanabilirsiniz. Tekrar etmekte fayda var, uzun müddetli kesinlikle kullanmayınız.

Pratik malzemelerden kolaylıkla evimizde 3 boyutlu gözlükler yapabiliriz.

 

 

evde-3-boyutlu-gozluk-yapimi-3d-gozluk-nasil-yapilir

evde-3-boyutlu-gozluk-yapimi-3d-gozluk-nasil-yapilir

evde-3-boyutlu-gozluk-yapimi-3d-gozluk-nasil-yapilir2

evde-3-boyutlu-gozluk-yapimi-3d-gozluk-nasil-yapilir2

Kırtasiyeden şeffaf plastik, a4 kağıdı, faber castel cd kalemi kırmızı ve mavi ile maket bıçağı temin etmeniz yeterlidir. Tüm bu malzemeleri hazırladığınızda, resimdeki gibi çalışmanızı tamamlayabilir ve 3D gözlüğünüzü yapmış olursunuz.

 

Yapımı gerçekten çok kolay ve pratiktir. Yaptıktan sonra 3D filmleri keyifli bir şekilde izlemeniz de mümkün olacaktır. Ancak uyarmak isteriz ki, 3D filmlerini uzun süreli izlemek gözlere zarar verebilmektedir. Bu yüzden kısa süreli filmler tercih ediniz veya film izlerken ara vermeyi de unutmayınız.

Make 3D glasses – Faire des lunettes 3D – Machen Sie 3D-Brille

 

 

Daha önce paylaştığımız Evde Organik Zeytinyağ Nasıl Yapılır başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. Nuray Gençtürk dedi ki:

    Yorumlarınız bizim için değerli ve önemli… Lütfen bu paylaşımımıza yorum yapmayı unutmayın. Facebook hesabınızda da paylaşırsanız çok memnun kalırız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir