3 BOYUTLU KAKTÜS ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

3-Boyutlu-Kaktus-Cicegi-Lif

Çeyizlik 3 boyutlu lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için çok şık lif modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün yine sizlere 3 boyutlu bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu lif modeli 3 boyutlu kaktüs çiçeği lif modeli olacak.

Bu sıralar sizlere yeni lif modellerini gösterirken daha çok 3 boyutlu lif modellerini göstermeye çalışıyorum. 3 boyutlu lif modelleri sıklıkla karşıma çıkıyor. Bende sizlere bu lif modellerinin detaylı yapım aşamasını buldukça paylaşmaya çalışacağım.

Bugün göstereceğim 3 boyutlu kaktüs çiçeği lif modeli çok şık ve gösterişli bir model. Çeyizler içerisindeki lifler arasında mutlaka dikkatleri çekecek olan bir model. Bu lif modelinin yapımı aslında çok basit. Burada verilen videolu anlatımı takip ettiğiniz sürece kısa sürede bu lifi yapabilirsiniz.

Kaktüs çiçeği lif modeli için öncelikle beyaz lif ipi yardımı ile lifin orta kısmı yapılarak başlanmış. Burada klasik bir yıldız tekniği ile lif modeli yapımına başlanmış. Lif modeli büyültülürken dilimlerde oluşturularak devam edilmiş.

Yapılan bu dilimlerin her birine ise kaktüs çiçeği modelinin yapılması için kahverengi ipler ile kaktüs çiçeğinin alt kısmı yapılmış. Bu şekilde lifin taban kısmı tamamlanmış. Daha sonra ise lifin üzerindeki kaktüs çiçeği bölümü yeşil ip ile lif üzerinden işlenerek 3 boyutlu bir görünüm elde edilmiş. Son dokunuşlar ise beyaz ve kırmızı lif ipleri ile yapılarak lif modeli tamamlanmış.

3 boyutlu kaktüs çiçeği lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UChPd0l0_sSMg9h-V6PUuDgg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*