3D TÜY MODELİ İLE LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

3d-Tuy-Modelli-Lif-Yapimi

Çok farklı ve şık bir lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için çok şık lif modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim lif modeli ise kesinlikle göz atılması gereken çok farklı bir model. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim 3d tüy modelli lif sizlerinde çok hoşuna gidecek bir model.

Bugün sizlere göstermek istediğim çeyizlik lif modeli daha önce hiç görmediğim bir model. Aslında buradaki en önemli detay ise yapılan 3d görüntülü tüyün lif üzerine eklenmesi olmuş. Burada videolu anlatım içerisinde bu tüy modelinin nasıl yapılacağı gösterilmiş.

Videoda anlatılan bu tüy modelini burada olduğu gibi lif üzerinde kullanabileceğiniz gibi dilerseniz bu tüy modelini başka örgü işlerini süsleme de, kitap ayracı olarak kullanmak için veya farklı örgü ipleri ile örerek değişik örgü işlerinde kullanabilirsiniz.

3d tüy modelli lif yapımı için öncelikle yıldız tekniği ile yapılmış olan klasik bir lif tabanı yapılmış. Burada yıldız tekniği ile yapılmış yine yıldız şeklinde bir lif yapılmış. Daha sonra yapılan bu lifin her bir dilimi üzerine tüyler yapılmış.

Lif yapımı için tek renk bir ip tercih edilerek beyaz bir lif ipi kullanılmış. Daha sonra ise tüy kısımları için renkli örgü ipleri kullanılmış. Burada bir kaç tane farklı renkte lif ipi kullanılmış. Dilerseniz evde kalmış örgü iplerini kullanabilirsiniz.

3d tüy modelli lif yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UChPd0l0_sSMg9h-V6PUuDgg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*