4-6 YAŞ ÇOCUKLAR İÇİN ÖRGÜ BOLERO

 

 

0

 

Örgü grubu olarak çocuklar için çok güzel şeyler yapılmaktadır. Özellikle de küçük çocuklar için battaniyeler, kazaklar, süveterler veya yelekler yapıldığını paylaşmıştık. Bugün sizlere çok güzel örgü çocuk bolero modelinin yapımına ilişkin detayları vereceğim.

Altta örneklerden de yararlanacağınız gibi 4-6 yaş grubu çocuklarınız varsa mutlaka yapmanızı istediğim bir model ve seveceğinizi düşünüyorum. Bolero yelek modeli olarak da yapıp kullanabileceğiniz örgümüze başlayalım.

Göğüs bölümü için ölçü 60 cm. olup, 4-6 yaş grubu çocuklar için uygun bir model olduğunu tekrarlamak isterim. Fakat boyutlarını siz kendi çocuğunuza göre de biçimlendirebilirsiniz.

Örgü bolero nasıl yapılır

Bu modeli boyundan başlamalı yelek olarak örmeye başlayacaksınız. Aynı zamanda örgüyü de 5’e böleceksiniz. Karışık gözükebilir ancak tüm parçaları yapıp birleştirdiğinizde ortaya çıkan boleroya kendiniz dahi inanamayacaksınız.

Önemli noktalar ise sıralarını şaşırmamak ve takip etmek. Yanlışlık halinde tüm örgüyü boşa örmüş olursunuz. Aynı zamanda bu modeli kollarıyla bedenini uzun yapıp, hırkaya da dönüştürebilirsiniz.

Kolları kısa tutarak bedeni de uzun yaptığınızda yeleğe dönüştürebileceğinizi de eklemek isterim. İlk olarak malzemeler 4,5 mm. kalınlığa sahip 80 gr. iplik. 5 mm. kalınlığa sahip şiş yeterli olacaktır.

 

 

4ve6-yas-cocuklar-icin-orgu-bolero

4ve6-yas-cocuklar-icin-orgu-bolero

İpin miktarı nasıl bir model yani boyutu ne olacaksa ona göre değişkenlik gösterebilir. Modelin kolay olduğunu başladığınızda sizde göreceksiniz. İlk olarak şişe 22 ilmek atıp başlıyorsunuz. Daha sonra modeli kavradıktan sonra istediğiniz ilmek sayısına gelene dek örmeye devam ediyorsunuz.

Devamında 1.tur itibariyle 4 ilmek düz öreceksiniz. Sonra da ilk ilmekle birlikte sağ şişteki 2. ilmeği tekrar sağda bulunan 3 ve 4. ilmeklerin hemen üstünden geçirip keseceksiniz. Sonra da şişe 1 kez dolayıp, 3 ilmek düz öreceksiniz.

4ve6-yas-cocuklar-icin-orgu-bolero2

Örülen 3 ilmeğin 1. olanı öteki 2 ilmeğin üstünden geçireceksiniz. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edeceksiniz. 2. tur ise arka sırayı ters öreceksiniz. Diğer bölümler için videolu anlatımı izlemenizi öneriyorum. Hem daha hızlı yapabilirsiniz. Hem de örgü bolero modelini atlamadan kısa sürede öğrenerek bitirmenize yardımcı olacaktır. Güle güle kullanın hanımlar.

Örgü bolero yapımı

 

 

Daha önce paylaştığımız ŞİŞ ÖRGÜ KATLAMALI PRENSES ŞAPKASI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir