Abajur Süsleme

1x1.trans

Kartonu kalıp yaparak kolay çizimlerle harika abajurlar yapabiliriz. Evde bu türde bir çalışmayla uğraştığım için arayıp bulduğum güzel bir örneği sizlere de sunmak istedim. Evde boş zamanınız çoksa ve böyle güzel dekoratif şeyler yapmaktan hoşlanıyorsanız? beni izleyin.

Altta yer alan resimli anlatımdaki çalışmayı kısa sürede sizde benimle birlikte yapabilirsiniz. İlk olarak bu güzel çalışma için bize lazım olan malzemelere göz atalım ;

  • makas.
  • karton.
  • sprey boya.
  • lamba ve kablo.
  • iğne.
  • yapıştırıcı.

Abajur yapımında öncelikle kartonu rulo haline getireceksiniz. Daha sonra üzerini desenli ve ışığın arkadan yansımasıyla çok güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kolay abajur yapmak için ideal bir çalışma olduğunu söylemeliyim.

Kartondan nasıl abajur yapılır?

Kartonu rulo olarak hazırladıktan sonra çizdiğiniz şekil bir şehir olabilir. Motif olabilir veya şema yada bir şeyin çehresi olabilir. Ben ağaç çizerek yaprak ve kök kısımlarını iğne ile delerek harika bir abajur yaptım.


kolay-abajur-susleme
kolay-abajur-susleme

Kartonu ışık tertibatından biraz uzak tutmanızı öneriyoruz. Çünkü ısıyla eriyebilir veya büzüşebilir. Bu yüzden yaparken bazı noktalara dikkat etmenizde yarar var. Karton rulo yapmadan önce çizdiğiniz şekil veya şemayı karton üzerinde maket bıçağı veya iğne ile delerek bu güzel görüntüye ulaşabilirsiniz.

Ben ağaç resmini kopya ile karton üzerine geçirdim. Daha sonra delikler açıp, karton abajur çalışmasını tamamladım. Sizde bu şekilde yapabilirsiniz. Gayet güzel şeyler ortaya çıkıyor. Bu daha bir başlangıç. Daha çok güzel şeyler yapacağız hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : zszywka.com

EVDE PROJEKSİYON CİHAZI YAPIMI başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*