Ahşap Tahtadan Minyatür Ev Yapımı

1x1.trans

Ahşap tahtadan ev yapımı ile ilgili bu ilk paylaşımım olacak. Daha önce sitemizde yer alan ahşap işleri bölümünde ahşap tahtadan yapılan çalışmaları sıkça paylaştığımı hatırlıyorum. Bu yazımda da yine sizlere çok güzel ve şirin bir çalışma paylaştım. Çocuklarınıza bahçede eski ahşap tahtadan minyatür ev yapımı çalışmasını sizde yaparak, onları mutlu edebileceksiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmada ihtiyacınız olan malzemeler ise şöyle ;

  • ahşap tahtalar.
  • çivi.
  • çekiç.
  • kesici alet, testere.
  • boya.

Yapacağınız çalışma altta paylaştığım resimli anlatımda az çok nasıl yapıldığını göstermektedir. İlk olarak ahşap tahta kaç adet kullanacaksanız hepsini boyamakla başlayabilirsiniz. Yada minyatür ev şekli ortaya çıktığında da boyayabilirsiniz. Seçim size kalmış.

Ahşap tahtadan minyatür ev yapımı için öncelikle yapacağınız evin boyutuna göre ahşap tahta sayısı kullanmalısınız. Daha sonra resimli anlatımda gösterildiği gibi sağ sol, ön arka ve üst çatısı için ahşap tahtaları kesip biçmeniz gerekiyor. Kesip birleştirdiğiniz ahşap tahtaları minyatür ev şekline getirdikten sonra son işlem boyamak kalıyor. Resimli anlatımda beyaza boyanmış ve çok şeker gözüküyor. Siz istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Benim önerim ise beyaz ve bodrum mavisi kullanmanız yönünde… inanın harika taş ev görünümlü ahşap tahtadan minyatür kulübe yapmış olacaksınız. Kolay gelsin.


ahsap-tahtadan-minyatur-ev-yapimi

Resimlerde de gördüğünüz gibi bir baba çocuklarına harika bir ahşap tahtadan kulübe çalışmasını tamamlamaya çalışıyor. Gerçekten bahçede böyle bir kulübe yaparak çocukları hem eğlendirebilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Benzer çalışmaları sitemizde yer alan ahşap işleri bölümünde rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yazımızın sonunda da karşınıza sitemizde yer alan benzer çalışmalar çıkacaktır. Onlara da göz atmanızı öneririm. Kolay gelsin.

source : http://www.1001pallets.com/

Evde Kağıttan Kulaklı Köpek Kartı Yapmak başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*