Ahşaptan Çekmeceli Yatak Yapımı – Resimli Anlatım

1x1.trans

Yatak odalarında ne kadar çok çekmece olursa o kadar eşya ortadan kalkar demektir. Yatakların altında bulunan çekmecelerin ne kadar çok faydası olduğu bilinir. Kişiler kendi ihtiyaçları doğrultusunda ahşaptan çekmeceli yatak yapımı resimli anlatım ile kendi yataklarını üretebilirler. Biraz el becerisi olan insanlar bu çalışmayı rahatlıkla uygulayabilirler.

Detaylı tarifleri ve nelere ihtiyaç duyulduğu internet üzerinde ilgili sayfalarda detaylı olarak anlatılıyor. Sıfırdan ahşaptan çekmeceli yatak yapılabileceği gibi var olan yatakların altına da çekmece monte edilmesi mümkün. Özellikle çocuk odalarında oyuncakların ortadan kalkması açısından çok verimli bir çalışma.


Kişiler evlerini daha kullanışlı hale getirmek amacıyla çekmeceli yataklara ihtiyaç duyduklarında ahşaptan çekmeceli yatak yapımı resimli anlatım sayfalarından adım adım yatakların nasıl yapabileceklerini öğrenebilirler. Mevcut yatakların altına nasıl çekmece ilave edilebileceği de detaylı olarak anlatılmaktadır. Genellikle evlerde kullanılan yataklar eğer bazalı değil ise altlarında atıl kalan bir boşluk bulunur.

Bu boşluklara ahşap çekmeceler yaparak monte etmek atıl alanların verimli kullanılmasını sağlar. Bu sayede fazladan çamaşır dolapları sağlamak mümkündür. Bu tarz ahşap çalışmaları sadece çekmece olarak değil raf olarak değerlendirmek de mümkündür.

Duvarlarda bulunan boş alanlar bu tarz raf çalışmalarıyla değerlendirilebilir. Bu raflar gerektiğinde kitaplık olarak işlem görür ya da çeşitli aksesuarlar kullanılarak odalar daha şık hale gelebilir. Özellikle okul çağında çocukları olanlar bu uygulamadan büyük fayda görecektir.

source : http://ana-white.com/2010/05/furniture-plans-full-size-storage-bed.html

lit gigogne – pull-out bed – Ausziehbett

Boş Şişeden Yapılan Dekoratif Süsler - Resimli Anlatım başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*