Alkali Su Nasıl Yapılır


alkali-su-nasil-yapilir

Alkali su yapımına başlamadan önce; alkali su nedir, alkali su ne işe yarar, faydaları ve zararları nelerdir? bu sorulara yanıt vermek gerekmektedir. Alkali su; suda bulunan ph derecesinin 5,5 ve üzerinde olması durumudur. Bir suda PH değeri ne kadar fazla olursa o kadar, insan bünyesi üzerinde etkileri o kadar da fazladır. Son zamanların en moda diyetlerinden olan alkali su diyeti, en zahmetsiz ve en etkili diyetler arasında yer almaktadır. Alkali diyet; piyasada pek bulunmayan hatta hazır olarak çok zor olarak satışa sunulmayan sular arasındadır. Alkali su zararları bulunmayan sular arasındadır ve insan vücuduna katkıları inanılmayacak kadar fazladır. Alkali su markaları, genelde yabancı markalar olsa da son zamanlar da yerli Türk firmaları da bu konuya değinmişler ve az miktarda da ol alkali su kullananlar için böyle bir işe girişmişlerdir. Siz de geç kalmadan alkali su diyetine başlayarak alkali su faydalarından faydalanabilirsiniz.

Alkali su nasıl yapılır, alkali su nasıl elde edilir gelin birlikte yapalım;


Gerekli malzemeler;
2 lt normal su (Marketlerden temin edebilirsiniz)
Saf karbonat (İngiliz karbonatı)

alkali-su-nasil-yapilir-500x263

Alkali su yapımında dikkat etmeniz gereken en önemli konu orandır. 2 lt su içine 1 tatlı kaşığı saf İngiliz karbonatından ilave etmektedir. 1 tatlı kaşığından fazla eğer karbonat eklerseniz, suda çözünebileceğinden fazla karbonat eklemiş olursunuz. bu hem suyun tadını etkileyecek, hem de su görünümünü olumsuz yönde etkileyecektir. Son olarak bu iki karışımı iyice çalkalayın ve günlük olarak bu sudan tüketmeye başlayabilirsiniz. 1 gün sonra zinde hissedeceksiniz ve vücudunuz hızlı çalışmaya başlayacak ve en kısa sürede zayıflayacaksınız. Şimdiden iyi diyetler

Adet Düzensizliği Nedenleri başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*