ANLATIMLI CİVCİV ÖRGÜ ÖRNEĞİ

civciv-orgu-modeli

Civciv örgü modeli

Güzel bir modelle birlikteyiz hanımlar. Anne işleri kanalında keşif ettiğim bu harika modeli civcivli örgü olarak bere yapımında kullanmışlar. Yine bu modeli kullanarak atkı yapabilirsiniz. Şal yapabilirsiniz. Civciv adını alması örgünün bu şekilde benzemesidir.

Anlatımlı çalışma sarı renk iple yapılmış. Tığ işi bu güzel çalışmayı çeşitli örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Örgü civciv atkı modeli yapımını bu örnekle yapmayı düşündüm. Biraz izledikten sonra zor olmadığını gördüm hanımlar.

Sizde öğrenip çocuklara muhteşem atkılar bereler veya değişik örgü yelek modelleri yapabilirsiniz. Anlatımı sade olan çalışmayı hazırlayan bayan arkadaşa da çok teşekkür ediyoruz.

civciv-orgu-modeli
civciv-orgu-modeli

Bere yapacağınız zaman kime yapacaksanız onun kafasına göre ölçümlemeyi elle de yapabilirsiniz. Yada örerken birleştirme öncesi çocuğunuzun kafasında tutarak boyutunu doğru da ayarlayabilirsiniz. Ben genelde öyle yapıyorum.

Yapılışı zor değil. Kısa sürede modeli kavrayıp, hemen kolları sıvayacağınızı söyleyebilirim. Anlatımlı civciv örgü bere modelinde anlatan hanım gerçekten detaylı ve kolay anlatım sunmuş. Kendisine tekrar teşekkürler.

Civciv örgüsü yapılışı

Çalışma Türkçe olup, keyifle izleyeceğiniz bir video olduğunu söyleyebilirim. Kendileri bu alanda uzman ve hakikaten çok güzel örgülere de sahipler. Hemen altta linkleri bulunuyor. Ulaşarak sizde diğer örgü modellerini inceleyebilirsiniz hanımlar. Diğer bere modelleri için alttaki benzer yazılar kısmına bakmayı unutmayın. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA/videos

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*