ANLATIMLI İKİ RENKLİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

 

 

2

 

İki renkli tomurcuk örgü örneği olarak da bilinen bu güzel modelin yabancı anlatımına ulaştım. Fakat kendimce sizlere tarif edeceğim. Çünkü çok sevdim ve beğendim. Yapımı kolay olan modeli sizde zorlanmadan keyif alarak bitireceksiniz. Daha çok bebek örgüleri için değerlendirebileceğiniz bir örnek olup, beğeneceğinizden şüphem yok.

Yelek modeli yapımında kullanacağınız iki renkli örgü modelinin nasıl yapılacağını paylaştıktan sonra belki bir şapka modeli için kullanabilirsiniz. Yada şiş örgü modelleri içinde uygun bir örnek olduğunu söylemek isterim.

İki renkli örgü modeli için hem tarifim işinize yarayacak. Hem de takıldığınız yer olursa anlatımlı yabancı bir video da yazının sonunda yer alıyor. Ona da bakabilirsiniz. İlk olarak iki renkli örgü örneğinin yapımı şu şekilde ;

Modeli 2+1 ilmek atıp başlıyorsunuz. Tüm sıralara haroşa örgü modeli örülüyor. 1. tur için ilk ilmeği düz olarak öreceksiniz. 2. ilmeğin içinden batarak düz örmeniz gerekiyor. Sıra sonu itibariyle 1 ilmek düz olacak. 1 ilmek içinden batarak düz şekilde öreceksiniz.

 

 

2. tur için ise aynı renkli iple devam etmelisiniz. Tüm bu sırayı düz öreceksiniz. 3. turda ise ikinci renge geçip, ilk 2 ilmeği düz örmeniz gerekiyor. 3. ilmeği içinden batarak düz örmeniz gerekiyor. Sıra sonu itibariyle 1 ilmek düz ve 1 ilmek içinden düz olacak şekilde devam etmelisiniz.

4. tur ise tüm sırayı aynı renkli iplikle düz örmeniz gerekiyor. Model bu şekilde tamamlanıyor ve bitiyor. 4. turun tekrarından oluşan modeli istediğiniz uzunluğa gelinceye kadar yapıp örmeniz gerekiyor. İki renkli örgü modelinin yapılışı yabancı anlatımla bir de video da yer alıyor. Fikir edinmeniz veya yapan kişiden görmek niyeti ile izlemenizi öneririm.

iki-renk-orgu-modeli-yapimi

iki-renk-orgu-modeli-yapimi

İki renkli örgü modeli yapılışı

 

Daha önce paylaştığımız ZİNCİRLİ SAÇ ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

2 Yanıt

  1. sevim dedi ki:

    bende sevdim valla sağolun

  2. emel dedi ki:

    anlatımı sayesinde öğrendim ablacağım çok teşekkürler yeni bir örgü modeli sağol

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir