ANLATIMLI ÖRGÜ ÇANTA YAPMAK

 

 

0

 

Anlatımlı örgü çanta yapmak istiyorsanız, bu güzel resimli anlatım ve hemen altındaki videolu anlatımdaki gibi tarif edeceğim biçimde sizde aynısını yapabilirsiniz. Değişik ip kullanabilir veya farklı aparatlarla örgü çantayı düzenleyebilirsiniz. Bu güzel örgü çantayı yapmak için öncelikle malzemeler ;

  • Yün ip.
  • Kalın şiş.
  • Çanta sapı veya benzeri malzeme.
  • İğne iplik.
  • Süs malzemesi.

Malzemeleri temin ettikten sonra öncelikle örgü işlemini tamamlamanız gerekiyor. Örgüden çantanın iki yanağını oluşturduktan sonra süsleme aşamasına geçebilir ve daha sonra parçaları birleştirebilirsiniz. Kalın şişle örgü çanta yapabilirsiniz. Yada örgüden çanta yapacağınız zaman tığ işinden de bu güzel çalışmayı ortaya çıkarabilirsiniz. Örgü çanta modeli yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

 

 

anlatimli-orgu-canta-yapmak

anlatimli-orgu-canta-yapmak

Üstte yer alan resimli anlatımda adım adım ne yapmanız gerektiği belirtilmiş. Hatta örneğin nasıl çıkarıldığına ilişkin de detaylara ulaşabilirsiniz. Hemen altta sizlere örgü çanta yapımıyla alakalı işi daha iyi kapacağınız bir öğretici video da paylaşmak istiyorum. Ben çok faydalandım. Sizde eminim izledikten sonra benim düşüncelerime ortak olacaksınız.

Öğretici videomuzu çok sevdiğimiz Derya Baykal hanım efendi oluşturmuş. Öğretici yanı adım adım 5 parçada örgü çanta yapımına ilişkin detaylar yer alıyor. Sizde evde örgüden çanta yapmak istiyorsanız, bu güzel çalışmadan yararlanarak kısa sürede örgü çanta modeli yapmaya başlayabilirsiniz.

Öğretici çanta yapımıyla ilgili benzer çalışmaları daha önce de resimli anlatım biçiminde sitemizde yer vermiştik. Onları da incelemenizi ve sevdiklerinizi bize yorumla bildirmenizi bekleriz. Evde örgü çanta yapımıyla ilgili bende kısa süre sonra başlayacağım çalışmayı kendim resimlerini çekerek sizlere sunacağım. Beklemede kalın. Kolay gelsin.

 

 

Daha önce paylaştığımız ESKİ KOT PANTOLONDAN KALEMLİK YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir