ANLATIMLI SIK İĞNE YAPIMI

 

 

0

 

Tığ işi yapan ev hanımları buraya… önemli bir teknik olan ve mutlaka bilinmesi gerektiğine inandığım bir çalışmayı sizlere sunmak istedim. Örgü teknikleri bakımından sık iğne yapmayı bilmeyen az çok ev hanımı vardır. Hatta bilenler bile bilgilerini güncellemek için bu çalışmayı incelemelidirler.

Adım adım sık iğne nasıl yapılır diyenler için hazırladığım nako çalışmasını öğrenmenizi çok isterim. Ben de eksiklerimi tamamladım ve sizlere tarif etmeye çalışacağım. Sık iğne yapımı için 9 adımdan oluşan resimlerle desteklediğim yazımı beğeneceğinizi düşünüyorum. Nako iplikleri paylaşımı olan Türkçe öğretici videoyu da izlemenizi tavsiye ediyorum.

Sık iğne yapılışı ise adım adım şöyle ;

nako-isi-sik-igne-yapilisi

nako-isi-sik-igne-yapilisi

İlk adımda yapmanız gerekenler ilk olarak 7 adet zincir çekerek sık iğneye başlıyorsunuz. Daha sonra ikinci adım olarak ilk zincire ipliği dolamadan batırmanız gerekiyor. Üçüncü adım ise tığa ipi dolamanız gerekiyor. Dördüncü adımda ise hepsi birlikte çekilerek halka haline getirilir.

 

 

nako-isi-sik-igne-yapilisi2

Geldik beşinci adıma ve burda başına dolamadan halkanın içine batırmanız gerekiyor. Altıncı adım itibariyle baş tarafına dolamanız gerekiyor. Yedinci adımla birlikte daşına dolanarak ikisi hemen bir arada tek seferde çekmek gerekiyor. Sekinci adım uygulamasında ise halka tamamen doldurulmalı ve ilk yapılan sık iğneye başına dolama yapmadan batırılır ve bununla birlikte son adıma geçilir.

nako-isi-sik-igne-yapilisi3

Dokuncu adımla birlikte 3-4 sık iğnede 1 çift batırılır ve halka büyütülür. Sonrasında ise sık iğne tekniği tamamlanmış olur. Bu güzel çalışmayı bir de videolu eğitim setinden izleyerek öğrenin. İnanın eksikleriniz çıkacak veya unuttuklarınızı hatırlayacaksınız. Çünkü bana öyle oldu. Sık iğne nasıl örülür diyenler için ilerleyen günlerde yine çalışmalar yayınlayacağım. Kolay gelsin.

Sık iğne nasıl yapılır?

 

 

Daha önce paylaştığımız ANLATIMLI RÜZGAR GÜLÜ LİF MODELİ YAPIMI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir