Araba Jantından Bahçeye Ocak Yapmak

 

 

0

 

İlginç bir çalışma ile karşınızdayım. Bu yazımda sizlere araba jantından bahçeye ocak yapmak için resimli güzel bir anlatım paylaştım. Arabanız varsa ve eski jantları hala deponuzda duruyorsa, onları kullanarak harika ocak çalışmaları yapabilirsiniz. Evinizin bahçesine jant ocak yapmak için ideal bir köşe bulun ve taşları dizmeye başlayın. Hemen üzerine kullanmadığınız araba jantı 2 adet üst üste yerleştirin. Bir demirciye yada kaynakçılarda yapıyor galiba 2 jantın tam ortasını kare şeklinde kestirin. Üst üste kaynatın ve artık janttan ocak çalışmanız tamamdır. Bahçenize yerleştirdiğiniz jant ocak çalışmasını keyifle kullanabilirsiniz. İçine atacağınız odunlar kül olduğunda alttan boşalacak. Üstte yemeğini pişir, ızgaranı yap ve et pişir. Keyifle kullan. Hem pratik bir çalışma hem de evinize gelenleri şaşırtacak ilginç bir buluş olduğunu söyleyebilirim. Bu güzel çalışmayı yapmak için 2 adet kullanmadığınız jant ve kaynak yani birbirine kaynatma işlemi ile ortasını kare şekilde kesmek yeterli oluyor. Araba jantından şömine yapmak için sizleri resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

 

 

araba-jantindan-bahceye-ocak-yapmak

Gördüğünüz gibi bahçenize taş üzerine yapışık iki jantı koyduğunuzda harika pratik bir ocağınız oluyor. Araba jantından ocak yapmak isteyenler bu çalışmaya bayılacak. Gerekli malzemeler sadece araba jantı yeterli oluyor. Kolay gelsin.

source : http://www.isavea2z.com/diy-wood-stove-made-from-tire-rims/

Daha önce paylaştığımız Ahşap Tahtadan Köpek Kulübesi Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir