BABET PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

BABET PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM
Babet-Patik-Modeli

Şık ve gösterişli babet patik modeli yapımı

Bayanlar babet patik modellerini yapıp kullanmayı çok seviyor. Özellikle tığ örgüsü ile kısa sürede yapılan babet patik modeli kısa sürede kullanıma hazır olduğu için daha çok tercih ediliyor. Bugün bende sizlere çok şık ve gösterişli yapımı da basit olan bir babet patik modelinin detaylı yapım aşamasını vermek istiyorum.

Tığ ile yapılan patik modelleri şiş örgüsü örmeyi bilmeyenler için iyi bir alternatif. Bende sizlerle sık sık yeni tığ işi patik modeli paylaşmak istiyorum ki yeni ve farklı modellerin yapımını öğrenebilin.

BABET PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM
BABET PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Babet patik modeli yapımı için öncelikle klasik bir tığ işi patik tabanı yapılmış. Burada patik tabanını yaparken sizler her zaman nasıl yapıyorsanız o şekilde bir taban yapabilirsiniz. Eğer patik tabanı yapmayı bilmiyorsanız daha önce sizlere gösterdiğim videoları inceleyebilir ve tığ işi patik tabanı yapmayı öğrenebilirsiniz.

Patiğin taban kısmı yapıldıktan sonra kenar ve ön kısmın yapılışına geçilmiş. Yine burada da basit tığ işi teknikleri uygulanıyor. Burada patiğe asıl görüntüsünü veren patiğin ön kısmı olmuş. Ön kısımda uygulanan teknik yardımı ile geniş bir burun kısmı oluşturulmuş ve şık bir de görünüm elde edilmiş. Bunun dışında yapılan patiği süslemek için yine basit tığ işi teknikleri ile hazırlanan çiçek motifi eklenmiş. Siz dilerseniz farklı bir süsleme yapabilirsiniz.

Babet patik modeli yapımı ve tığ işi katmerli çiçek modeli yapımı için aşağıdaki videoları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*