Bahçeye Ateş Çukuru Yapmak

 

 

0

 

Eviniz bahçeli ve geniş bir bahçeye sahipseniz bu güzel çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Evde bahçeye kolay ateş çukuru yapmak için paylaştığım resimli anlatımda aşamalar gösteriliyor. Bu işten anlayanlar hemen örnek çalışmadan esinlenerek kendi başlarına zorlanmadan bu güzel projeyi yapabilirler. Bu kendin yap projesini evinizin bahçesine yaptığınızda etrafına sandalye koyup, yanan ateşin etrafında hoş sohbetler edebilirsiniz.

Üzerinde ızgara yapabilir ve bir şeyler pişirebilirsiniz. Evde bahçeye ateş çukuru yapmak için gerekli malzemeler de hem kolay bulunur cinsten, hem de hemen tamamlayabileceğiniz kolaylıktadır. Ben yapamam diyorsanız bile illaki etrafınızdaki bir akrabanızın kafası bu işlere yatıyordur. Onlardan rica edebilir ve bahçenize ateş çukuru açmak için destek isteyebilirsiniz. Bahçeye ateş çukuru yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

 

 

bahceye-ates-cukuru-yapmak

Resimli anlatımda gördüğünüz gibi bahçeye tuğladan ateş çukuru yapılmış. Sizde aynısını veya benzerini kendinize göre bahçenize uygulamayı düşünebilirsiniz. Evde kolay ateş çukuru yapmak için daha önce sitemizde yer alan dekorasyon bölümünde benzer çalışmalar paylaşmıştım. Yine bu yazımın altında taştan ateş çukuru yapmak veya benzeri çalışmalara ulaşabilirsiniz.

Tuğla kullanarak evinizin bahçesine süs havuzu yapmak gibi ateş çukurunu da yapabilir ve evinize gelen misafirlere şık ziyafetler vermek için kullanabilirsiniz. Bu tür çalışmaları çok pahalı paralara yaptırabilirsiniz. Fakat işin nasıl yapıldığını öğrendiğinizde pratik bir şekilde sizde evinizin bahçesine uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.instructables.com/id/How-to-Build-Your-Own-Fire-Pit/?ALLSTEPS

 

 

Daha önce paylaştığımız Eski Buzdolabından Ahşap Derin Dondurucu Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir