Bahçeye Kolay Çardak Yapmak

 

 

0

 

Evinizin büyük bir bahçesi varsa bu güzel çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Yada köyünüzde arazinize uygulayabileceğiniz güzel bir çardak projesi diyebilirim. Yapımı oldukça kolay ve eğlenceli olan bu çalışmayı bir marangozdan yardım alarak da yapabilirsiniz. Bahçeye kolay çardak yapmak için paylaştığım resimli anlatımda ilk başlangıçtan son aşamasına kadar detayları resimli anlatımda gösteriliyor. Sizde evinizde bahçenize bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Tahtadan kulübe yapmak için daha önce resimli anlatım paylaşmıştım. Bu yazımda da yine sizlere evde kolay bahçeye çardak yapmak için resimli anlatım paylaştım. Çardak yapmayı düşündüğünüz yerde öncelikle zemini hazırlamanız gerekiyor. Öncelikle çardağın direklerini yani kazıklarını zemine iyi yerleştirmeniz gerekiyor. daha sonra çardağın üst yani çatı kısmını yapabilirsiniz.

Resimli anlatımdaki kolay yapılan bir çardak çalışmasıdır. Zemini hazırladıktan sonra mucur dökebilir ve sağlamlaştırabilirsiniz. Hatta beton dahi dökebilirsiniz. Bahçeye kolay çardak yapmak için malzemeler ise şöyle ;

 

 

  • ahşap tahtalar.
  • küçük tahta parçaları.
  • çekiç, çivi malzemesi.
  • mucur.
  • zincir.
  • ahşap plak.
  • vernik malzemesi.

Resimli anlatımda yapılan çardak çalışmasının üstü açık. Yani yazlık model diyebiliriz. Altına oturakları siz isterseniz sabit yapabilirsiniz. Fakat resimli anlatımda gösterilen kolay çardak yapmak için zincir kullanılmış. Siz çalışmayı kendinize göre değiştirebilirsiniz. Şimdi sizleri kolay çardak yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

bahceye-kolay-cardak-yapmak

Son karede gördüğünüz gibi harika bir çardak çalışması yapılmış. Sizde benzerini veya daha değişiğini kendiniz için yapabilir veya yaptırabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.diyncrafts.com/2122/homemade/fantastic-summer-diy-project-build-swings-around-a-campfire

 

Daha önce paylaştığımız Evde Balondan Sarkaç Süs Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir