Bahçeye Kolay Mumluk Yapımı – Resimli Anlatım

bahceye-kolay-mumluk-yapimi-679x415

Bahçeye Kolay Mumluk Yapımı – Resimli Anlatım

Evinizin bahçesine veya balkonunuza bu çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Yapımı oldukça basit olan bu güzel projede elektriğe ihtiyacınız yok. Işıklandırmayı mumla yapıyorsunuz. Mum biter veya kısa sürede tükenir diyorsanız? tabi ki uzun süreli ışıklandırma için değil, özel günler veya geceler için romantik ışıklandırma isteyenler bu çalışmayı düşünebilirler. Bahçeye kolay mumluk yapımı ile ilgili altta paylaştığım resimli anlatımda kullanılan malzemeler ise şöyle ;

  • lüküs lamba camı.
  • mum.
  • küçük saksı veya büyük kapak.
  • sabitlemek için bir sap veya çubuk.
  • delik açmak için delici bir alet.

Yukarıdaki malzemeleri bir araya getirdikten sonra resimli anlatımda olduğu gibi küçük saksı veya kapağın tam ortasını sabitleyeceğiniz çubuk için delmeniz gerekiyor. Lamba camını üzerine sabitleştirdikten sonra mumu içine koyup yakmanız yeterli olacaktır. Bu çalışmayı benzer şekillerde kendi kafanıza göre değiştirebilir veya tamamen farklı amaçlarda da kullanabilirsiniz. Değişik fikirleriniz olursa bize bu başlık altından yorum da yazabilirsiniz. Kolay gelsin.

bahceye-kolay-mumluk-yapimi

Yukarıdaki çalışmayı farklı şekillerde de yapabilirsiniz. Benzer çalışmaları bu yazımın sonundaki bağlantılarda bulabilirsiniz. Değişik lamba veya mumluk çalışmalarını buldukça sizlere bu başlık altından paylaşmaya devam edeceğim. Kolay gelsin.

Garten Kerzen – garden candles – bougies de jardin

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*