Bahçeye Süs Havuzu Yapmak

 

 

0

 

Evde bahçeniz varsa ve bahçenize güzel bir süs havuzu yapmak istiyorsanız? bu yazımda paylaştığım çalışma çok hoşunuza gidecek. Bu güzel çalışmayı özetleyecek olursak ; öncelikle bahçenizde bu güzel bahçeye süs havuzu yapma projesini gerçekleştirmeden önce yuvarlak ve fazla derin olmayacak şekilde çukur açmanız gerekir.

Açtığınız çukuru mucur denilen küçük taş parçaları ile öncelikle doldurmalısınız. Böylece zemini sağlamlaştırmış olursunuz. Süs havuzunun şablonu için geniş traktör lastiği kullanabilirsiniz. Yada geniş plastik hortum alıp kesebilirsiniz. Daha sonra dışını pirket veya benzeri tuğlalarla katman katman yapabilirsiniz.

Resimli anlatımda bahçeye süs havuzu yapmak için tüm detaylar sırasıyla verilmiş. Yapmanız gereken adım adım çalışmanın detaylarını yerine getirmek ve bahçenize harika bir süs havuzu yapmak. Evde kolay süs havuzu yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

 

 

bahceye-sus-havuzu-yapmak

Evinizin bahçesi varsa mutlaka bu tür süs havuzu projesi yapmayı düşünmelisiniz. Evde süs havuzu yapmak için paylaştığım örnek çalışmanın mutlaka aynısını yapmanız gerekmez. Kendinize göre malzemelerinizi oluşturabilirsiniz. Ama illaki aynısını yapmayı veya çok benzeyen modelini yapmak isterseniz, hazır taşlar satılıyor.

Yapı marketlerde veya mermer türü taş satan büyük satış mağazalarında benzer süs taşlarından bulabilirsiniz. Fiyat olarak biraz pahalı olacağını söyleyebilirim. Evde bahçeye kolay süs havuzu yapmak için tüm malzemeleri temin ettikten sonra resimli anlatımdaki adımları takip edip aynısını yapabilirsiniz. Dekorasyon bölümünde çeşitli bahçeye havuz projelerini bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.abeautifulmess.com/2014/09/make-your-own-fire-pit-in-4-easy-steps.html

 

 

Daha önce paylaştığımız Bahçe Hortumundan Paspas Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir