BALDIZ ŞİŞ İŞİ DELİKLİ ÖRGÜ MODELİ

 

 

0

 

Bluz yapanların daha çok işine yarayacağını düşündüğüm örgü modelini takdim etmek istiyorum. Ben çok beğendim ve yapımı da gayet kolay. Ajurlu örgü modelini de andıran bu güzel çalışmanın yabancı bir de videosunu buldum.

Aşamaları tarif edeceğim şekilde örgü örneğini öğrenip hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Atkı modelinde de uygulayacağınız güzel örgüyü çeşitli örgülerinizde kullanabileceğinizi eklemek isterim.

Şiş işi örgüleri bu aralar daha çok araştırıyorum ve sizlere de sunmaya gayret ediyorum. Çünkü beğendiğim şiş işlerini mutlaka görmenizi istiyorum. Sıkılmadan örebileceğiniz güzel bir örgü ve zor modellere başlamadan önce yapılması gerekilen bir örnek olduğunu da söyleyebilirim.

Ajurlu örgü örneği yapılışı

Değişik bir model ve delikli şiş örgüsü olarak da biliniyor. Modeli yapmaya başladığınızda öncelikle her zaman atılan ilmek şeklinde değilde, daha çok kenardan ilmek artırma biçiminde atacaksınız.

Modeli kavrayabilmek için ilmek sayısını ilk olarak az tutmanızı öneririm. Daha sonra istediğiniz sayıda ilmek atarak örgüye devam edebilirsiniz. Anlatımda 14 ilmek atarak başlayacağımızı belirtmek isterim.

 

 

baldiz-sis-isi-delikli-orgu-modeli

baldiz-sis-isi-delikli-orgu-modeli

İlk olarak 1.tur için ilk ilmek ters olarak örülecek. Sonra şişe 1 kere ip dolayıp, daha sonra da 2 ilmek birlikte ters olarak örün. Şişe yine 1 kez ip dolayarak 2 ilmekle birlikte örün. Sıra sonuna kadar da bu şekilde işlemi tekrar edin.

2. tur ile ilk ilmek ters olarak örülecek. Sonra şişe yine 1 kez ip dolayıp, 2 ilmeği de birlikte ters öreceksiniz. Bu işlem de yine sıra sonuna kadar yapılacak. Tüm aşamalar bu şekilde olup, tek turun tekrar kısmından oluştuğunu görebilirsiniz. Ne kadar uzunluk isterseniz o uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örebilirsiniz. Takıldığınız yerler için alttaki yabancı videoyu izlemeyi ve incelemeyi unutmayın. Sizde benim gibi sessizde izleyin. Kolay gelsin iyi örgüler.

Delikli Ajurlu örgü modeli yapımı

 

 

Daha önce paylaştığımız MANAVDA YOK KOLAY ŞİŞ ÖRGÜ MODELİ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir