BAŞAK ÖRGÜ ÖRNEĞİYLE BLUZ MODELİ

 

 

0

 

Başak örgü örnekli bluz

Başak örgüsüyle bluz yapacağız. Çok güzel ve anlatımını da paylaştığım çalışmayı anlatımlı videodan izleyerek daha doğru kavrayabilirsiniz. Modeli kavradıktan sonra çok güzel motifli bluz yapmaya başlayacaksınız. Beğendiğim örgü modeli olan başak örneği ile yapılmış.

Bu modeli tığ işi battaniye de yapabilirsiniz. Bluz harici yelekte de güzel duracağını düşünüyorum. Bluz olarak yapıldığını ilk kez gördüm. Örgü gerdirme tekniğini kullanacağınız bir model.

Başak örnekli bluz yada hırkalar yapabileceğiniz gibi çocuklara da yelek yapabilirsinzi. Şimdi çalışmanın yapımına geçelim.

Başak örgü modeli

Pamuklu ipli kullanabilirsiniz. 3,75 mm. tığ kullanacaksınız. Elinizdeki ipe uygun olarak tığ tercih de edebilirsiniz. Boyut olarak 48 cm. genişlikte ve 50 cm. uzunlukta örebilirsiniz.

basak-orgu-modeli-bluz

basak-orgu-modeli-bluz

Model trabzan ve fıstıklardan oluşmaktadır. Trabzanlar ise birbiri üstüne geldiğinde ise önden batarak örülüyor. Altta yer alan şemayı kullanarak örgü bluzu tamamlayabilirsiniz. Trabzanlar önden batılacağı ile ilgili şemada nasıl yapılacağı belirtilmiş.

 

 

Detaylı Anlatım altta video da yer alıyor. Bluzun bitmiş halinin de resimleri üstte yer alıyor. Resimli anlatım sayesinde de fikir edinebilirsiniz. Öğretici örgüden yararlanarak bluzu kendiniz için veya kızınız için yapabilirsiniz.

Anlatımlı video adım adım ne yapılacağını belirtiyor. İzlemeden geçmeyin. Örgü bluz ile harika kombinler yapabilirsiniz. Kot üzerine de şık duracağını söyleyebilirim. Örgü örneği değişik modeller yapmaya da müsait. Farklı şekilde etek, hırka, yelek veya battaniye yapımında da tercih edebilirsiniz. Öneriyorum hanımlar.

Başak örgüsü modeli yapılışı

kaynak : http://zxywwm.blog.163.com/blog/static/204637145201653024318244/

 

 

Daha önce paylaştığımız YARIM SAATTE ÇOK ŞIK ÖRGÜ ŞAPKA YAPALIM MI? başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir