Basit Çatapat Yapımı!

 

 

0

 

Basit Çatapat Yapımı!

Birkaç kibrit ve taşla basit bir şekilde çatapat yapabilirsiniz. Evet bu paylaşımımızda sizlere basit şekilde eğlenebileceğiniz çatapatlar yapabileceksiniz. Küçükken hepimizin keyifle oynadığı çatapatları bu yazımızda ki bilgiyle yapabilecek ve keyifli zamanlar geçirebileceksiniz.

Eskiden çocukluğumuzun en çok sevilen oyunlarından birisi bakkaldan satın alınan çatapatları bir taş ile veya sert bir cisim ile patlatmaktı. Günümüzde bu tür çatapatların kalıp kalmadığını merak ediyorum doğrusu… aslında bakkallar yavaş yavaş tükeniyor.

Çünkü böyle ilginç ve güzel şeyler bakkallarda satılıyordu. Şimdi bir AVM ‘ye veya büyük bir süpermarkete gittiğinizde çatapat deseniz, eminim ki şaşkınlıkla yüzünüze bakarlar. Bu yazımda size paylaştığım anlatımlı videoda evde basit çatapat yapımı anlatılmaktadır.

Yapılışını öğrendikten sonra örnek resimdeki gibi çatapat keyfini yaşayabilirsiniz. Eskiler çatapatı bilir. Ancak yeniler ise o ne diye düşünebilirler. Sizi birazcık eskilere götürüp, çatapat anılarınızın tazelenmesini sağlayabildiysem ne mutlu bana…

 

 

basit-catapat-nasil-yapilir

Yukarıdaki anlatımlı videoda basit bir çatapat çalışması yapılmış. Umarım beğenirsiniz.

pétards – Feuerwerkskörper – firecrackers

 

Daha önce paylaştığımız Meyve Sineklerinden Kurtulmak Mümkün Mü? başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir