BAYAN BABET PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Babet-Patik-Yapımı

Babet patik yapımı

Kışın soğuk günlerinde ayakları sıcak tutmak için patikleri daha çok tercih ediyoruz. Örgü patikler ise daha çok sıcak tutuyor. Bu nedenle bayanlar daha çok örgü patikleri tercih ediyor.

Örgü patik yapmak için eğer şiş ile patik örmeyi bilmiyorsanız veya farklı bir patik modeli yapmak istiyorsanız tığ ile yapılan farklı patik modellerinden yapabilirsiniz.

Ben tığ ile yapılan patik modellerini daha çok seviyorum. Bugünde sizler için çok şık bir babet patik modelinin yapılışını sunacağım.

Tığ ile yapılan bu babet patik modeli tabandan başlanarak yapılan bir model. Birçok bayan tığ ile taban yapmayı bilmiyor veya ayak ölçüsüne göre nasıl taban yapacağını bilmiyor. Siz bu modeli yaparken bu taban modelini öğrenirseniz ilerleyen zamanlarda daha farklı patikler yapabilirsiniz.

Babet patik modeli gerçekten bir babet gibi duruyor. Eğer burada olduğu gibi düzgün bir şekilde patiği işleyebilirsiniz hazır bir patikten farkı olmayacaktır.

Burada babet patik yapımı için iki farklı renk kullanılmış. Yapımı için patik ipi kullanılmış ve 7 numara tığ ile örülmüş. Ayak ölçüsüne uygun olarak zincir çekilmiş. 37 numara ayakkabı giyenler için 38 zincir çekilmiş. Siz yine kendi ayak ölçünüze göre bir ya da iki zincir fazladan çekerek tabanı yapabilirsiniz. Bunun yanında eliniz sıkı ise o zaman zincir sayısını arttırabilirsiniz.

Babet patik yapımı için videoyu dikkatli bir şekilde izleyerek yapım aşamalarını kolaylıkla öğrenebilir kısa sürede kendinize ve sevdiklerinize güzel bir patik yapabilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=Yg2opySKdMk

1 Comment on BAYAN BABET PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*