BAYAN PANÇO MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bayan-Panco-Modeli

Mevsimlik bayan panço modeli yapımı

Bugün yine size yabancı bir siteden buldum tığ işi oldukça basit ve şık bir panço modeli göstermek istiyorum. Pançonun modeli için size modelin yapımını anlatan bir video sunacağım.

Bugün göstereceğim panço modeli aslında daha çok mevsimlik bir model. Sonbahar ve ilkbaharda kullanabileceğiniz hatta yazın akşam dışarı çıkarken yanınıza alabileceğiniz bir panço modeli.

Bayan-Panco-Modeli

Bayan panço modeli yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılmış. Panço sadece trabzanlar yapılarak ilerliyor. Sadece arada farklı bir trabzan işleme modeli kullanılarak model oluşturulmuş.

Burada yer alan görselde kullanılan modeli daha yakından görebilirsiniz. İki sıra ikili trabzan yapılarak ilerlenmiş. Tığın başına bir sefer ip dolanıyor ve bununla ikili trabzan yapılıyor.

Üçüncü sırada yani modelin olduğu sırada ise sıra başına yine iki tane ikili trabzan yapılıyor. Daha sonra bir zincir çekilip bir trabzan atlanıp yine ikili trabzan yapılıyor. Daha sonra ise tığın başına üç tane ip dolanıp geriye dönülüyor ve bir alt sırada bulunan trabzanın arkasından geçirilerek başına dolanan ipler işlenip çapraz bir trabzan yapılıyor.

Bayan panço modeli yapımı için burada 174 zincir çekilmiş ve 172 tane trabzan yapılmış. Panço dikdörtgen bir şekilde ilerliyor ve daha sonra birleştiriliyor.

Bayan panço modeli yapımı için aşağıda yer alan videoyu izleyerek pançonun yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kışın evde otururken bu pançoyu yapıp ilkbahara hazırlık yapabilirsiniz.

kaynak: http://www.mooglyblog.com/perfect-fall-poncho-tutorial/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*