BEBEK ŞEKERİ VEYA MAGNET İÇİN ÖRGÜ BEBEK ARABASI MODELİ YAPIMI

bebek-sekeri-figuru4-737x415
Bebek-Sekeri-İçin-Orgu-Bebek-Arabasi-Magnet-Yapimi

Örfü figür bebek arabası modeli yapımı

Bebek hazırlıkları yapanlar için yeni örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün giyim ürünleri dışında farklı bir el işi göstermek istedim. Bebek şekeri örgü bebek arabası magnet yapımı göstermek istiyorum. Bu bebek şekerinin detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak aşağıda sizlere göstereceğim.

bebek-sekeri-figuru1

Bebekleriniz için özel bir süsleme yapmak istiyorsanız eğer bugün göstereceğim örgü bebek arabası modeline göz atabilirsiniz. Bebeğini için hazır bebek süslemeleri almak istemiyorsanız o zaman kendi bebek şekerinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Burada bebek şekeri figürü için ören bayan dantel iplerinden 50 numara ip kullanılmış. Erkek çocukları için mavi ip ile kız çocukları için ise pembe ip ile bu el işi yapılabilir. Ayrıca burada süsleme için kurdele ve inci kullanılmış. Siz dilerseniz daha farklı süslemeler kullanabilirsiniz.

bebek-sekeri-figuru2

Burada bebek arabası yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılmış. Video içerisinde figürün nasıl yapıldığı en başından en sonuna kadar çok güzel bir şekilde anlatılmış. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda buradaki anlatıma dikkat ederlerse sorun yaşamadan bu süslemeyi yapabilirler.

Bebek şekeri örgü bebek arabası yapılıp tamamlandıktan sonra ise silikon ile arkasına mıknatıs yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde dolap üzerine yapıştırılarak kolaylıkla kullanılabilir. Dilerseniz yaptığınız figürün uygun bir yerine küçük bir halka geçirip anahtarlık olarak da kullanabilirsiniz. Bebek şekeri için süsleme yapmak dışında buzdolabı süsü için de bu figürü yapabilirsiniz.

bebek-sekeri-figuru3

Örgü bebek arabası figürü yapımı için aşağıda detaylı yapım aşaması verilen videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*