ANLATIMLI BEBEK PATİĞİ TABANI YAPILIŞI

bebek-patigi-tabani-yapilisi7

Paylaş

Bebek patiği yapımına yeni başladıysanız ve güzeli bir patik yapmak üzere iseniz, bu paylaşım çok işinize yarayacak. Patikler de en önemli kısım daima tabanlar olmuştur. Bazı hanımlar zorlanırken, bazıları da el pratikliği olsa gerek hemencecik yapabilmektedirler.

Kış aylarında daha çok patik yapmaya başlarız. Çocuklarımıza veya kendimize yada eşimize yapmanın dışında birde bebeklere patik yapma durumları vardır. Hele bir de yeni torun sahibi olduysanız. Anlatımlı bebek patiği taban yapılışına ilişkin hazırladığım bu güzel eğitici bilgileri sizde mutlaka öğrenin ve bir kenarda dursun.

Bebek patik modeli yapacağınız zaman taban kısmını nasıl yapıyorduk dememek için buyurun çalışmaya geçelim ;

İlk olarak bebek patiği için yapacağınız 18 zincir çekip işe başlamak iyi olacaktır. Büyüklüğüne göre siz ölçeği kendinize göre de ayarlayabilirsiniz. 0-6 aylık ise bebek için bu ölçülerin uygun olacağını söyleyebilirim. 18 zincir çektikten sonra tığ başını alıp, 11 tanesini üstüne batarak, yalancı trabzan denilen şekilde 1 kerede çıkartabilirsiniz.

Daha sonra 11 zinciri yine zincirlerin üstüne batarak bu seferde 2 kerette çıkartabilirsiniz. Son zincirler yapıldıktan sonra da yine aynı bölüme 7 kere batıp, 2’li trabzan yapılır ve taban kısmının dönüşü yapılmış olur. Aynı biçimde 2’li trabzanı 11 zincirlerinizin üzerine yaparak devam etmelisiniz.

bebek-patigi-tabani-yapilisi7

Daralan kısma geldiğinizde ise hepsini 1 kerede çıkartıp, bu kısmı da yine tek seferde çekip bitirebilirsiniz. Dönüşlere kadar hep üstünü aldınız. Aynı şekilde 2 kerede çıkarabilirsiniz. Dönüşlere geldiğinizde ise aynı bölüme 2’şer kere batarak taban köşeleri hazırlanmış olur.

Son sıra ise 2 zincir çekilir ve dönüş kısımları 3 kere aynı bölüme batarak 2’li trabzan yapılır. Sonrasında yine 1 kere batarak 2’li trabzan yapıp işlem tamamlanır. Dönüş kısımlarda bu işlem yapılır. Dönüş biter bitmez diğer dönüşe gelip, 1 kere batırıp, patik ayak tabanı tamamlamış olursunuz.

Dönüş kısmının kıvrılma aşaması için 2 zincir çekip, zincirin tek üst kısmı tek kanadı alıp, 2’li trabzan yapmalısınız. Bu şekilde de tek zincirin hemen üstünü yaptığınız için kendini hemen oluşturacaktır. Bu işlemle de patiklerin alt kısmını yapmış olacaksınız.

Bu anlatımdan yararlanarak örgü adidas patik modeli yapabilirsiniz. Yada son zamanlarda tercih edilen converse patik modeli yapabilirsiniz. Önerim ise tavşanlı patik yapıp çocuklarınızı daha sevimli hale getirebilirsiniz. Hemen altta resimlerden sonra öğretici bir de video var. İzlemenizi öneriyorum.

Bebek patiklerinin aşamalarını yine araştırıyorum ve bulduğumda öğrenip, sizlere tarif etmeye devam edeceğim. Yine kaldığımız yerden devam ederiz. İyi günlerde kalın.

Bebek patiği tabanı nasıl yapılır?

Please wait...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir