Beyaz Çoraptan Sevimli Tavşan Yapmak

 

 

0

 

Beyaz Çoraptan Sevimli Tavşan Yapmak

Çoğu kez çoraptan oyuncak yapımı ile ilgili çalışmaları paylaşmışımdır. Her seferinde farklı çoraptan hayvan figürü yapılışı ile ilgili bir görsem hemen sizlerle paylaşıyorum. Bu yazımda da sizlere beyaz çoraptan sevimli tavşan yapmak isteyenlere harika bir resimli anlatım paylaştım. Resimli anlatımdaki adımları takip ederek sizde kullanmadığınız beyaz çoraptan tavşan oyuncaklar yapabilirsiniz. Yaptığınız oyuncak tavşanı ister odanıza süs olarak koyun. İsterseniz de çocuklarınıza oynamaları için verin. Çoraptan oyuncak tavşan yapmak isteyenler için basit anlatıma sahip alttaki resimli anlatımda istenilen malzemeler ise şöyle ;

  • beyaz çorap.
  • 2 adet siyah küçük düğme.
  • iğne iplik.
  • turuncu ip.
  • pamuk veya yün.

Çoraptan oyuncak tavşan yapımı ile ilgili tüm detaylar resimli anlatımda şablon halinde verilmiştir. Öncelikle çorabın hangi kısımlarını kesmeniz ve ayırmanız gerektiğini ayarladıktan sonra, dikim işlemine geçebilirsiniz. Tavşanı çoraptan yaptıktan sonra içini yün veya pamuk ile doldurabilirsiniz. Oyuncak tavşan çalışmasının resimli anlatımı ise şöyle ;

 

 

beyaz-coraptan-sevimli-tavsan-yapmak

Bu çalışmayı minyatür tavşan oyuncak olarak da düşünebilirsiniz. Yaptığınız küçük minnacık tavşanı TV ünitesinin önüne koyabilir veya odanızın en sevdiğiniz kısmına yerleştirebilirsiniz. Çocuklarınız bu oyuncağa bayılacaklar. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı beyaz çoraptan yapmaya çalışın. Biliyorsunuz genelde tavşan denilince beyaz tavşanlar akla gelmektedir.

Evde beyaz çoraptan tavşan yapılışı ile ilgili çalışmayı yaparak evden para kazanmak isteyenler rahatlıkla bu sevimli tavşan oyuncağı turistik yerlerde satabilirler. Böylece evlerine ek gelir getirmiş olurlar. Bu sevimli çalışmadan sonra sizlere ilerleyen günlerde daha değişik ve güzel evde kolay oyuncak yapımı ile ilgili çalışmaları paylaşmaya devam edeceğim. Kolay gelsin.

source : http://www.usefuldiy.com/diy-sew-sock-bunny/

 

Daha önce paylaştığımız Kalp Nedir? Nasıl Çalışır? başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir