BİR ÖR BİR KES ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bir-Or-Bir-Kes-Orgu-Modeli-Yapimi

Kolay bir şiş örgüsü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılan çok şık ve oldukça basit bir modelin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu model bir ör bir kes örgü modeli olarak adlandırılmakta.

Bugün yine sizlere birçok farklı alanda kullanabileceğinizi bir şiş örgüsü modeli yapımı göstermek istiyorum. Özellikle şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar basit ama gösterişli modeller arıyorlarsa bu modelin yapımına mutlaka göz atmalılar.

Şiş örgü modeli yapımı için 3 ilmek ve katlarında ilmek alınmalı. Bunun dışında ilmek alınırken her iki kenarda da birer tane kenar ilmekleri bırakılmış. Siz yapacağınız örgü işine göre bu ilmek sayılarını dikkate alarak ölçünüzü belirleyebilirsiniz.

Bugün göstereceğim bu bir ör bir kes örgü modeli ince ve kalın örgü ipleri ile yapılabilir. Farklı özellikteki ipler ile bu model oldukça farklı görünecektir.

Bu örgü modeli ile hırka, ceket, kazak gibi el işleri yapabilirsiniz. Yine bayanlar için harika şallar bu model ile yapılabilir. Çocuklar için yapılacak örgü işlerinde de bu modeli kullanabilirsiniz. Bence bu model ince mevsimlik örgü ipleri ile yapıldığında harika bir mevsimlik bluz olabilir.

Bir ör bir kes örgü modeli yapımı için videolu anlatım içerisinde detaylı bir yapım aşaması verilmiş. Buradan model ile ilgili bütün detaylar öğrenilip harika el işleri yapılabilir.

Bir ör bir kes örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCNt3CUS18ioOeG6P5kZlaFA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*