Bisikletle Karda Kaymamak İçin Klips Kullanmak

 

 

0

 

Kış aylarına girdiğimiz şu sıralar çocuklarımız bisiklet sevdalarından vazgeçmiyorlar. Karlı havada ise bisikletlerle kayıp düştükleri için onlara en güzel çözüm olarak bu yazımda paylaştığım çalışmayı sizlere sunuyorum. Sizde evde bu güzel çalışmayı yapabilir ve çocuklarınızın bisikletle karda kaymamasını sağlayabilirsiniz.

Bisikletle karda kaymamak için klips kullanmak için resimli anlatımda nasıl yapacağınız gösteriliyor. Bu sayede bir nevi bisikletinize zincir yapmış olursunuz. Karda kaymamak için nasıl arabalar zincir takmak zorundadırlar. Bu yazımda paylaştığım çalışma da bir nevi ona benziyor.

Bisiklet kullanmayı seviyorsanız ve kışın karda kaymak büyük korkunuz ise, bu yazımda paylaştığım çalışmayı sizde uygulayabilirsiniz. Resimli anlatımda an be an ne yapacağınız gösteriliyor. Kışın bisikletle kaymamak için yapacağınız çalışmada ki malzemeler ise şöyle ;

  • klips aracı.
  • makas veya bıçak.

Klipsleri sanayide kolaylıkla bulabilirsiniz. Bisikletin ön lastiğinde birkaç yere klips işlemini uygulamanız yeterli olacaktır. Kilitli sisteme sahip klipsi uyguladıktan sonra iyi kesmeniz gerekiyor. Bu sayede fren teline veya fren mekanizması olan fren papuçlarına fazla sürtmemesi de iyi olur.

 

 

Bu uygulamayı sizde evde çocuklarınızın bisikletlerine veya kendi kişisel bisikletinize yapabilirsiniz. Bisikletle kaymamak için klips yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

bisikletle-karda-kaymamak-icin-klips-kullanmak

Gördüğünüz gibi ön lastik için uygulanmış. Sizde aynısını yapabilir ve karda bisiklet kullanırken kayıp düşmezsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.buzzfeed.com/h2/pinn/hjupiter/bikes-diys

 

 

Daha önce paylaştığımız Evde Ahşaptan Gazoz Kasası Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir