Boş Deterjan Kutularından Lazımlık Yapmak

 

 

0

 

Boş Deterjan Kutularından Lazımlık Yapmak

Evinizde biriken boş deterjan kutularını lazımlık eşyasına dönüştürebilirsiniz. Boş deterjan kutusu yerine boş plastik süt şişeleri de lazımlık yapabilmeniz için yeterli olacaktır. Boş deterjan kutularından lazımlık yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • boş deterjan kutuları.
  • maket bıçağı.
  • kumaş.
  • iğne iplik.
  • yapıştırıcı.

Boş deterjan kutularını orta kısmından yarısına kadar kesmeniz gerekiyor. Kestikten sonra üst kısımlarını atmayın. Üst kısımları da bize lazım olacak. Kestiğiniz plastik şişeleri yan yana yapıştırdıktan sonra alt tabakasına kumaştan taban yapabilirsiniz. Yine arta kalan plastik şişelerin üst kısımlarındaki sap kısımlarını da yine yapacağınız çanta çalışmalarına sap olarak kullanabilirsiniz. Resimli anlatımda onunda örneği verilmiş. Boş plastik süt şişesinden lazımlık yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

 

 

bos-deterjan-kutularindan-lazimlik-yapmak

Gördüğünüz gibi plastik süt şişesinden lazımlık çalışması gerçekten güzel gözüküyor. Bu tür çalışmaları sitemizde sürekli olarak geri dönüşüm ve değerlendirme kategorilerinde paylaşmaktayım. Diğer çalışmalar için kendin yap kategorisine göz atabilirsiniz. Sizde bu tür çalışmalar yapıyorsanız mutlaka bize gönderin paylaşalım. Geri dönüşüm çalışmaları her zaman evimizde atmak üzere olduğumuz ve işi biten malzemeleri yepyeni eşyalara dönüştüren fikirlerden oluşmaktadır. Bu yüzden sürekli olarak farklı geri dönüşüm çalışması gördükçe bu başlık altından sizlere paylaşıyorum. Benzer çalışmaları bu yazımın hemen sonunda karşınıza çıkacak benzer yazılar kısmından ulaşabilirsiniz. Değerlendirme bölümünde birbirinden güzel geri dönüşüm çalışmalarına da her gün güncel bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.surprisediy.com/diy-109.html

 

Daha önce paylaştığımız Renkli El İşi Kağıdından Minyatür Kase Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir