Boş Teneke Kutularından Kalemlik Yapmak

 

 

3

 

Boş Teneke Kutularından Kalemlik Yapmak

Evinizde muhtemelen birçok boş teneke kutu bulunuyordur. Bu teneke kutular salça kutusu olabilir. Zeytin almışsanız onun kutusu olabilir. Benzer birçok teneke kutusu olabilir. Bu teneke kutularını kullanarak evinizde çocuklarınızın odasına veya çalışıyorsanız, çalışma masanıza harika bir kalemlik yapabilirsiniz. Ayrıca kalemlik yerine kullanmayıp, teneke kutusundan çiçeklik saksı da yapabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere boş teneke kutularından kalemlik yapmak için anlatımlı bir çalışma paylaştım. Resimli anlatımda boş konserve kutusundan kalemlik yapıldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Boş kutulardan kalemlik veya benzeri çalışmalar yapabilir ve evinizde keyifle eşya olarak kullanabilirsiniz. Okulların açıldığı şu sıralar bu çalışmayı çocuklarınızın odasına yapabilir ve onları şaşırtabilirsiniz.

Çalışmayı yapabilmek için malzemeler ise ;

 • boş teneke kutular.
 • yapıştırıcı.
 • desenli kaplık.
 • makas.

 

 

Boş teneke kutularını öncelikle farklı boyutlarda kullanmanızı öneririm. Ortaya merkeze büyükçe bir kutu ve etrafına yapıştırıcı yardımı ile farklı küçük boyutlardaki teneke kutularını yapıştırarak, harika bir kalemlik organizatörü yapabilirsiniz. Bu çalışmayı balkonunuza saksı olarak da düşünebilirsiniz. Yapımı oldukça eğlenceli olan bu çalışmanın anlatımlı resimleri ise şöyle ;

bos-teneke-kutularindan-kalemlik-yapmak

Boş kutu veya benzeri kapları kullanarak bu çalışmanın daha değişik modellerini de yapabilirsiniz. Bu yazımda sizlere boş teneke kutusundan kalemlik yapılışı ile ilgili resimli bir anlatım paylaştım. Bir sonraki çalışmamızda görüşmek üzere iyi günler…

 

Daha önce paylaştığımız Kağıttan Yapay Çiçek Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

3 Yanıt

 1. Dinny dedi ki:

  gerçekten sitenizi sevdim. büyük fikirler. parabenler!

 2. Nuray dedi ki:

  teşekkürler Dinny.

 3. Gizem dedi ki:

  Teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir