BULGUR DESENİ ÖRGÜ MODELİ

 

 

0

 

Bulgur motifli örgü modeli

Bu örgü modelini bir yerde dut örgü örneği olarak da görmüştüm. Ancak bulduğum yabancı kaynakta bulgur motifli örgü diye geçiyor. Modeli inceleyip kavradıktan sonra çok güzel atkılar, örgü yelek, hırka veya değişik modellere sahip örgüler yapabileceksiniz. Anlatımı basit. Kolay adımlarla şiş işi bu güzel örgüyü öğrenerek sizde kendinize veya çocuklarınıza kışlık örgüler yapmaya başlayabileceksiniz.

bulgur-motifli-orgu-modeli

Bulgur motifli örgü modelinde düz ve haraşo örgü var. Şiş işi örgülerde süre kısa oluyor. Kısa sürede bu güzel modeli öğrenip, örgü atkı yapımında dut motifli örneği kullanabilirsiniz. Bulgurlu örgü modelini kullanarak kendime örgü yelek yapmayı düşündüm. Görünümü nasıl olur diye düşünüyorum ancak, örnek resim bana cevabı veriyor.

 

 

Bulgur desenli örgü örneği

Anlatımlı çalışma video olarak sunuluyor. Yabancı dil olan çalışmayı izlerken benim gibi sizde başladığında sessize alırsanız izleyerek modeli hemencecik kavrayabilirsiniz. Kolay bir model ve öğrendikten sonra şişinizle ipinizi hazırlayıp örgüye başlayabilirsiniz. Kolay örgüler arasında yer alan modeli kullanarak bere dahi yapılabilir.

Görünüm bakımından kazak, örgü bere, örgü atkı veya bu tür örgülerde güzel duracağını düşündüğüm bir model. Öğrendikten sonra şiş işi örgü kazak yapacağınız zaman bu modeli mutlaka kullanın derim. Yapımı kolay ve yapılışı uzun sürmeyen model kafa karıştırıcı olmamakla birlikte, her türlü örgüde güzel duracaktır. Sevdiğim modelleri arasına da ekledim. Sizde inceleyin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

 

Daha önce paylaştığımız YUVARLAK MOTİF TIĞ İŞİ YAPILIŞI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir