CAM KAVANOZDAN MUMLUK YAPIMI – RESİMLİ ANLATIM

evde-cam-kavanozdan-mumluk-yapimi8

Cam Kavanozla Mumluk Yapılışı

Camdan resimli mumluk yapımı arayanları da sevindirecek güzel bir çalışma arkadaşlar. Kolayca olayı kapıp, hemen çok güzel mumluk türleri ve süsleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde kolay yapılan dekoratif mumluk çalışmalarını daha önce de sizlere paylaşmıştım. Bu makalemde ise sizlere yine çok güzel ve eğlenceli bir çalışma paylaştım. Evini güzelleştirmek isteyenler için harika bir çalışma olup, kolaylıkla yapılabilmektedir.

Cam kavanozdan mumluk yapılışı ile ilgili paylaşacağım anlatımlı resimlerden yararlanarak sizde evinize böylesine güzel mumluklar yapabilir ve dekoratif anlamda evinizi güzelleştirebilirsiniz. Dekoratif mumluk yapılışı ile ilgili daha önce değişik ve farklı çalışmalar paylaşmıştım.

Kavanozdan mumluk yapımı ile ilgili paylaşacağım çalışmaya benzer projeleri bu yazımın sonunda benzer yazılar şeklinde bulabilir ve eviniz için yapmayı düşünebilirsiniz.

Öncelikle malzemeleri saymak gerekirse ;

  • cam kavanoz veya benzeri cam şişe.
  • ip.
  • siyah boya.
  • makas.

Üstteki malzemeleri bir araya getirdikten sonra altta bahsedilen çalışmayı adım adım uygulayabilirsiniz. Öncelikle kalp şeklinde bir şablon çizip, bunu cam şişenin üzerine yapıştırmanız gerekiyor. Daha sonra cam kavanozu siyaha veya istediğiniz bir renge boyadıktan sonra kurumasını beklemelisiniz. Ardından kalp bölümünü çıkartmanız yeterli olacaktır. Daha sonra yaptığınız çalışmanın içine mum koyup evinizin bir köşesinde kullanabilirsiniz.

Buyurun anlatımlı resimlere ;

Benzer çalışmaları kendin yap kategorisinde çokça bulabilirsiniz. Her gün yeni ve eğlenceli çalışmaları sitemize eklemeye devam ediyoruz. Bu güzel çalışmayı sizde eviniz için yapabilir ve dekoratif güzel bir mumluk sahibi olabilirsiniz.

source : http://www.heartlovealways.com/2013/06/diy-chalkboard-mason-jar-candle-centerpiece/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*