ÇAM KOZALAĞINDAN DEKOR SÜSÜ YAPMAK

 

 

0

 

Doğada gezinirken genelde çam ağaçlarının dibinde olur. Çam kozalakları toplarız. Eve götürür süs niyetine odamıza veya vitrin varsa o gibi yerlere süs amaçlı koyarız. Bazılarımız ise çam kozalaklarını ateş yakmak veya sobalı ev kullanıyorsa, sobada yakmak için de çuval çuval toplarlar. Bulduğum bu güzel ve sevimli çalışmada ise çam kozalaklarını minyatür ağaç süs şeklinde dönüştürmüşler. Harika da olmuş. Peki ya malzemeler ;

  • Küçük saksılar.
  • Çam kozalakları.
  • Yeşil sprey boya veya yağlı boya.
  • Sim.
  • Toprak.
  • Maket bıçağı.
  • Tutkal.

Malzemeler hiçte zor bulunur cinsten değil. Kısa sürede toparlayabilir ve bu güzel çalışmayı sizde evinizde kısa sürede yapmaya başlayabilirsiniz. Çam kozalaklarını öncelikle yeşil renge iyice boyuyoruz. Daha sonra minyatür saksıların içine sünger de olabilir ama benim tercihim toprak. Çünkü az bir toprak gidecek. İçini toprakla doldurduktan sonra ki kenarlarından gerçekçiliği gözüksün. Çam kozalağını saksı içine yerleştiriyorsunuz.

Daha sonra tutkal ile kenarlardan tutturmanız gerekiyor. Çünkü ters devrilirse çıkabilir ve tüm toprak dökülebilir. Tabi devrilmeyecek yerlere koymanızda da yarar var. Çocukların ulaşamayacağı yerlere koymanızı da öneririm. Sonuçta boyanıyor ve zararlı bir hale dönüşebiliyor.

 

 

cam-kozalagindan-dekor-susu-yapmak

cam-kozalagindan-dekor-susu-yapmak

Son karede gördüğünüz gibi boyanmış haliyle karşımıza çıkan çalışmanın örneği gibi sizde yeşil değilde daha akustik renklerde de boya tercihi kullanabilirsiniz. Benim önerim kış yani yeni yıl noel ağacı şeklinde de yapabilirsiniz. Bunun için krem rengi veya beyazın tonlarında renkler tercih ederek bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Malzemeler arasında yok ama ben ilave etmiştim. Sim malzemesi ile de en son bir güzel çalışmayı süsleyebilirsiniz. Öneririm ve kolay gelsin.

 

Daha önce paylaştığımız KOLAY ŞABLONLA SAKSI BOYAYARAK SÜSLEME başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir