ÇANAKKALE ANNE ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

 

 

0

 

Anne örgüleri arasına katacağınız güzel bir çalışma olan Çanakkale örgü örneğinin yapılışıyla ilgili örnek resim ve anlatımdan mutlaka yararlanmalısınız. Çanakkale örgü modeli yapılışını öğrenip, gelin yeleği veya örgü şiş işi şal yapımında tercih edebilirsiniz.

Bu güzel örneği öğrenip, değişik örgü çalışmalarınız için tercih edebileceğiniz gibi genelde yapacağınız yelek modelleri için kullanabileceğinizi söylemek isterim. Motif ve desen bakımından şiş işi yaptığınızda daha çok işinize yarayacağını söylemeliyim.

Erkek kazak yapımında da tercih edeceğiniz güzel bir örnek olup, burgusuz Çanakkale örgüsü olarak da değerlendirebileceğiniz modeli hırka yapımında da mutlaka denemelisiniz. Hırka örgüsü yapacağım zaman benim aklıma ilk bu örnek geldi. Bir an için gözümün önüne geldi ve güzel olacağını düşündüm. Altta örnek resim var. Zaten kafanızda hemen hemen canlanır.

duz-ajurlu-orgu-ornegi

duz-ajurlu-orgu-ornegi

Çanakkale burgusu örgü modeli olarak da bilinen bu güzel örneği farklı renkte iplerle değişik örgüler yapabilirsiniz. Şişle yapılan halay örgüsünü de andıran motiflere sahip örneği altta paylaştığım anlatımlı videodan yararlanarak öğrenip yapabilirsiniz.

 

 

canakkale-anne-orgu-modeli-yapimi

Örgü süveter yapımında tercih edebileceğiniz motifli örneğin yapılışı Türkçe anlatımlı videodan oluşuyor. Örgü çocuk beresi yapacağım zaman kullanmak üzere kenara not ettiğim de bir çalışmadır.

Çanakkale anne örgüleri arasında meşhur olan bu güzel örneğin adını burgulu örgü örneği olarak da duyabilirsiniz. Atkı yapımında bere yapımında Çanakkale’li hanımların tercih ettiği güzel bir örnek. Bu aralar Tunus işi örgü örneklerine merak saldım. Onları araştırıyorum. Bulunca sizlere de paylaşacağım. Şimdi altta anlatıma bakın ve öğrenerek sizde hırka, yelek, şal veya değişik örgülerde bu güzel örneği kullanmaya başlayın. İyi günler.

Çanakkale Anne örgü örneği yapılışı

 

 

Daha önce paylaştığımız MİNNACIK KARE ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir