Çanta Şeklinde Kitap Kaplık Yapmak

 

 

 

canta-seklinde-kitap-kaplik-yapmak2

 

 

Okumayı seviyorsanız bu güzel çalışmayı yaparak sevdiğiniz kitaplara çanta şeklinde kaplık yapabilirsiniz. Çanta şeklinde kitap kaplıkları yaparak gittiğiniz yerlere okuduğunuz serüven dolu kitaplarınızı da götürebilirsiniz. Çanta şeklinde olduğu için kimse onun bir kitap olduğunu veya çanta şeklinde kitap kaplığı olduğunu anlamayacaktır. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı keçeden, kumaştan veya kartondan yapabilirsiniz. Çanta sapları için eskiyen bir çantanızın sapını kullanabilirsiniz. Yada kendiniz de sap yapabilirsiniz. Daha önce gazete kağıdından kitap kaplığı çalışması paylaştığımı hatırlıyorum. Yine bu yazımın sonunda karşınıza benzer yazılar bölümünde kitap kaplık çalışmaları çıkacaktır. Onları da inceleyebilirsiniz. Çanta şeklinde kitap kaplığı yapmak için malzemeler ise ;

  • mukavva veya keçe.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • çanta sapı.

Kitap kaplığını çanta şeklinde yaparak gittiğiniz yerlere çanta gibi taşıyabilirsiniz. Sevdiğiniz kitaplara saplı çanta biçiminde kaplıklar yaparak eğlenceli görünümlere de ulaşmış olursunuz. Şimdi sizleri çalışmanın resimli anlatımı ile baş başa bırakıyorum.

 

 

canta-seklinde-kitap-kaplik-yapmak

Çanta şeklinde kitap kaplığı yaparak okumayı sevdiğiniz kitaplarınızı daha şık şekillere sokabilirsiniz. Götürdüğünüz yerlerde görenleri de şaşırtabilirsiniz. Benzer çalışmaları sitemizde kağıt karton veya kendin yap bölümlerinde bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://96195.com/pic-850.html

SEN KAÇ YILDIZ VERİRDİN ACABA? MERAK EDİYORUZ?
[TOPLAM: 0 ORTALAMA: 0]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*