Cetvelle Atkı ve Lif Nasıl Örülür?

 

 

0

 

Cetvelle Atkı ve Lif Nasıl Örülür?

Bu yazımızda sizlere lif örerken yardımcı olacak pratik bilgiler vereceğiz. Çoğunuz lif örmeyi seversiniz. Bu yöntem ile hem kolay hem de pratik bir şekilde ister lif isterseniz de atkı örebileceksiniz. Altta paylaştığım örgü modelini cetvelle yapıyorsunuz. Daha önce sanırım bu tür bir çalışma paylaşmamıştım.

Cetvelle atkı nasıl örülür? demeyin. Çünkü örülüyor. Bende ilk gördüğümde şaşırdım ve akıllıca bir yöntem olduğunu fark ettim. Sizlere de paylaşmak istedim. Buna benzer bir çalışmayı kartonla yapıldığını görmüştüm ve sizlere de buradan yayınlamıştım. Cetvelle atkı örüldüğü gibi, aynı şekilde cetvelle lif örme işlemi de yapılmaktadır. Altta diğer resimde ise örnek şablon yer almaktadır. Cetvel yardımı ile lif, atkı ve benzeri örgüleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Cetvelle atkı örme ve cetvelle lif örme örnekleri ise şöyle ;

cetvel-ile-atki-ve-lif-nasil-orulur

 

 

cetvel-ile-atki-ve-lif-nasil-orulur2

Gördüğünüz gibi cetvel sayesinde aralıkları çok kolay bir şekilde tespit edebiliyorsunuz. Bu tekniği kullanarak çok güzel örgüler yapabilir ve hiç zorlanmadan hızlıca birçok örgüyü bu sayede bitirebilirsiniz.

cetvel-ile-atki-ve-lif-nasil-orulur3

Bu teknik ile kolaylıkla atkı ve lif örebileceksiniz. Üstte ki resimler biraz kalitesiz çıkmış ama yinede ne olduğu anlaşılıyor. Cetvelle atkı örülüşü ile ilgili farklı çalışma bulursam yine bu başlık altından sizlere paylaşmaya çalışacağım. Benzer çalışmaları sitemizde yer alan örgü işleri bölümünden rahatlıkla bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

Herrscher und Schuss gestrickt mit Fasern – ruler and weft knitted with fibers – règle et trame tricotée avec des fibres

 

 

Daha önce paylaştığımız Keçeden Avize Yapımı Resimli başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir