ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

ceyizlik-havlu-kenari-danteli1
Ceyizlik-Havlu-Kenari-Dantel-Modlei-Yapimi

Tığ işi çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım  ile vereceğim bu model çeyizler içerisinde göz dolduracak dikkatleri çekecek olan bir model.

Daha öncede çeyiz hazırlıkları yapanlara yardımcı olmak için farklı havlu kenarı dantel modelleri göstermiştim. Çeşit çeşit dantel modelinin yapımını öğrenmek istiyorsanız daha önceki yazılarıma göz atabilirsiniz. Bu yazılarda da detaylı yapım aşamasını gösteren videolar yer almaktadır.

ceyizlik-havlu-kenari-danteli10

Bugün göstermek istediğim havlu kenarı danteli video sahibi tarafından tasarlanmış olan bir model. Beyaz dantel ipinin yanı sıra modelin ana kısımını oluşturan çiçekler için sarı renkte ipler kullanılmış. Burada iki farklı tonda sarı ip kullanılmış. Ayrıca çiçeklerin yapraklarını yapmak için ise yeşil oya ipi kullanılmış. Bunlar dışında çiçeklerin orta kısımlarında süsleme olarak boncuklar kullanılmış.

Dantel modelinin yapımı için öncelikle beyaz dantel ipi ile kenar bandı yapılmış. Burada küçük kutucuklar yapılarak kenar bandı yapılmış. Daha sonra üzerine ise üçgen şeklinde olan dağlar yapılmış. Bu kısımda yapıldıktan sonra çiçeklerin yapımına geçilmiş. Tek tek hazırlanan çiçekler düzgün bir şekilde belirli bir sıraya göre yapılmış. Önce yeşil ip ile dağ aralarına yapraklar yapılmış üzerine ise çiçekler eklenerek bu şekilde model tamamlanmış.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*