ÇEYİZLİK İNCİLİ ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Ceyizlik-İncili-Sal-Modeli

Şık ve gösterişli çeyizlik incili şal modeli yapımı

Kış ayları yaklaşırken sizlere yeni ve farklı şal modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim şal modeli ise çeyiz hazırlıkları yapanların çok hoşuna gidecek bir model. Detaylı yapım aşamasını video ile vereceğim çeyizlik incili şal modeli gösterişli ve şık bir model olup mutlaka incelenmesi gereken bir şal modeli.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için daha önce farklı şal modelleri göstermiştim. Bugün göstereceğim şal modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılmış çok şık bir model. Şal modelinin içerisinde burada altın sarısı renginde boncuklar kullanılmış. Dilerseniz siz daha farklı ipinize uygun olan bir boncuk tercih edebilirsiniz.

İncili şal modeli yapımı için öncelikle ipin üzerine boncuklar geçirilmiş. İp olarak ise Simli Alize şal ipi kullanılmış. Tığ olarak ise burada 10 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu ve ipinize uygun bir tığ seçebilirsiniz.

Modelin yapımına uç kısımdan başlanıyor. Şal üçgen bir şekilde ilerliyor. Her sırada yapılan arttırmalar ile model giderek büyültülüyor ve üçgen bir şal elde ediliyor.

İncili şal modeli yapılırken modelin kenar kısımları da birlikte yapılarak ilerleniyor. Bu şekilde bir bütün halinde şal tamamlanarak bitiriliyor.

Şal modelinin yapımında basit tığ işi teknikleri trabzanlar ve örümcekler kullanılıyor. Burada dikkat edilecek detay hangi sırada kaç sayı ile modelin yapılacağıdır. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda bu modeli yapabilir ama önemli olan videoda verilen anlatıma dikkat ederek modelin yapılmasıdır.

Çeyizlik incili şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*