ÇİÇEK MOTİFLİ ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE MODELİ YAPIMI

 

 

0

 

Örgü bebek battaniyelerini hepimiz çok seviyoruz. Özellikle de renk olarak cıvıl cıvıl olanlara bayılıyoruz. Çok güzel bir motif olan çiçek desenli örgü bebek battaniye yapımının tarifini paylaştığım çalışmayı sizde evinizde örgüden anlıyorsanız yapabileceksiniz.

Tığ işinden yapılan bebek battaniye modelini size kısaca tarif etmeye çalışacağım. Gayet kolay olan ve evde çiçek motifli battaniye yapıp örtü şeklinde de kullanabileceğinizi dile getirmek isterim.

Evinizde örgü işlerinden ötürü kalan ipleri değerlendirebilir veya yeni renkli ipler alarak bu ışıl ışıl renkli rengarenk bebek battaniye modelini yapmaya başlayabilirsiniz. Bebek battaniyesi örme işi olarak elinizde kalan ipleri değerlendirmiş de olursunuz. İster hediye olarak yapmayı düşünün. İsterseniz de kendi evinizde bebeğiniz veya bebeği olanlar geldiğinde kullanmaları için mutlaka bu güzel çalışmayı yapmalısınız.

Örgü bebek battaniye örneği resimleri ve tarifi ise şöyle ;

cicek-kalipli-orgu-bebek-battaniye-modeli

cicek-kalipli-orgu-bebek-battaniye-modeli

Örgü battaniye çalışmasına başladığınızda ilk olarak küçük halkalar için 10 zincir çekip, aynı yere batırmanız gerekiyor. Daha sonra 20 trabzan doldurup, hemen 1 zincir çekip tekrar dibine batıracaksınız. Ardından bu işlemi 4 yaprak oluşacak şekilde tekrar tekrar yapmanız gerekiyor.

 

 

Tığ işi battaniye modeli

cicek-motifli-sevimli-orgu-bebek-battaniye-yapimi

Yaptığınız 4 yaprak üzerini ise farklı bir renk ipi sık iğne doldurup, düşündüğünüz ebata göre motifleri dökmeniz gerekiyor. Daha sonra da birleştireceksiniz. Yapımı gayet kolay olan çalışmayı bu şekilde kendi ölçünüze göre yada örtü amaçlı kullanacaksanız sereceğiniz yere göre ölçümleyip ayarlayabilirsiniz. Yapımı gayet güzel ve kolay olan çalışmayı ben çok sevdim ve benzerlerini daha önce yapmıştım. Beğeneceğinizi düşünüyorum hanımlar.

 

 

Daha önce paylaştığımız KOLAY İĞNE OYASI YAPIMI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir