ÇİÇEK MOTİFLİ YATAK ÖRTÜSÜ

 

 

0

 

Örgü yatak örtüleri üzerine yaptığım araştırmalarda karşıma çıkan güzel bir çalışmayı öğrenip, sizlerle de paylaşmak istedim. Çiçek motifli yatak örtüsü veya koltuk örtüsü olarak da kullanmayı tercih edebileceğiniz bir çalışma olduğunu söylemeliyim.

Yapımı gayet kolay ve tarife göre yaparak sizde evinizde koltukları örtmek veya yatak üzerine örtü niyetine kullanabilirsiniz. Farklı amaçlarla da kullanabilirsiniz. Ben kendim için yatak örtüsü yapmak için düşündüm.

Sizler örgüleriniz için farklı fikirlerde değerlendirebilirsiniz. Öncelikle çalışma bitince alttaki gibi gözükecek.

Çiçekli yatak örtüsü

Öncelikle çiçekli yatak örtü modeline başlarken 50 numara iplikle başlamanız gerekiyor. Daha sonra 10 adet zincir çekip, hemen küçük bir halka elde etmelisiniz. Sonrasında ise halkanın içinden yaparak küçük bir çiçek yapmanız gerekiyor.

Çiçeği değişik ve danteli ise değişik renkte yapmanız gerekiyor. Çiçek motifi çalışmada sırıtması gerekiyor. Kaybolmaması için aynı renk yerine farklı renkler tercih etmelisiniz.

cicekli-yatak-ortu-modelleri

cicekli-yatak-ortu-modelleri

Mobilya renginize veya yatağınızın şekline dizaynına göre de renkler kullanabilirsiniz. Daha sonra çiçek biter bitmez, diğer ipi bağlayarak işleme devam ediyorsunuz. 1 balık sırtı yapıp, hemen arkasından 4 zincir çekeceksiniz.

 

 

4 adet direk yaptıktan sonra da aynı şekilde yine aynısını yapıp, 4 zincir çektikten sonra balık sırtı yapacaksınız. Sıra bitecek. Sıra bitene kadar da yine aynı işlemleri tekrarlıyorsunuz.

cicek-motifli-yatak-ortusu

2. sıra itibariyle de sırada balık sırtlarını yine aynı şekilde yapıp devam edeceksiniz. Bu çalışma da araları ise direk yapıp geçmeyi unutmamanız gerekiyor. 9 sıra bu şekilde aynı biçimde devam edeceksiniz. Bittikten sonra da sık iğne yapıp işledikten sonra birleştireceksiniz.

Çalışma bu kadar kolay ve kısa sürüyor. Çok güzel bir dantel yatak örtü modeli elde edeceksiniz. Bu modeli kendinize göre değiştirebilir ve farklı amaçlarda da yapıp kullanabilirsiniz. Umarım beğenirsiniz. Kalp vermeyi unutmayın.

 

 

Daha önce paylaştığımız ÇOK ŞIK ZARİF GÖRÜNÜMLÜ FİLE ÖRGÜ ŞAL başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir