ÇİĞDEM ÇİÇEĞİ İKİ RENKLİ ÖRGÜ MODELİ

 

 

1

 

Farklı bir örgü modeliyle yine birlikteyiz. Benim sevdiğim örneklerden olup, kolay bir örgü modeli olduğunu sizde öğrenince anlayacaksınız. Bebek örgülerinde daha çok kullanmayı isteyeceğiniz çiğdem çiçeği renkli örgü örneğini açıklamalı bir şekilde altta bulacaksınız.

Az önce dediğim gibi birçok örgüde kullanabileceğiniz modeli şapka yapımında, şiş örgülerinde veya yelek yaparken dahi kullanabileceğimizi düşünüyorum. Hatta kışın gelmesiyle yapmayı düşündüğüm yeleği bu modelle de yapabilirim diye düşündüm.

İki renkli örgü modeli anlatımı

Örgü türünün yeni örgüye başlayanları da zorlamayacağı seviyede olduğunu söylemek isterim. Model için 2+1 ilmek atıp başlayacaksınız. Sonra tüm sıraları haroşa örgü modeliyle devam ederek öreceksiniz.

1.tur için ilk olarak ilk ilmeği düz öreceksiniz. Daha sonra ikinci ilmek içinden batarak düz örmeniz gerekiyor. Sıra sonuna kadar da bu şekilde 1 ilmek düz öreceksiniz. 1 ilmek içinden batıp düz öreceksiniz.

2.tur ise aynı renkli ipi kullanarak devam edeceksiniz. Tüm sırayı ise düz olarak örmeye devam edeceksiniz.

 

 

cigdem-cicegi-iki-renkli-orgu-modeli

cigdem-cicegi-iki-renkli-orgu-modeli

3.tur ise ikinci renge geçip, ilk 2 ilmek düz örülecek. 3. ilmek içinden batarak düz öreceksiniz. Sıra sonuna kadar yine 1 ilmek düz ve 1 ilmek içinden düz olarak öreceksiniz.

4.tur ise tüm sıra yine aynı renkli iplikle düz şekilde örülecek. Modeli bu şekilde tamamlıyorsunuz. 4 turun tekrarıyla oluşan bir model ve gerçekten yapmaya başlayınca sıkılmadan bitirdiğinizi göreceksiniz. İstediğiniz ölçülere uzunluğa gelene kadar da tekrar yaparak örmeye devam edebilirsiniz. Altta iki renkli örgü örneğinin videolu anlatımı var. Sessize alıp izlerseniz benim gibi sizde kısa sürede kavrayabilirsiniz. İyi örgüler iyi akşamlar hanımlar.

İki renkli örgü modeli yapılışı

 

 

Daha önce paylaştığımız YILDIZ YOLU TRABZANA ÖNDEN BATMALI BATTANİYE başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. Samet Teke dedi ki:

    Çok güzel olmuş ellerine emeğine sağlık :) Başka çeşit örnekleri de mevcut mu acaba?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir