Eldivenden Kuzu Yapmak

Eldivenden koyun yapmak için bu yazımda sizlere çok güzel bir resimli anlatım paylaştım. Daha önce de buna benzer çalışmaları paylaşmıştım. Gerçekten eğlenceli ve yapımı kolay olan bu tür çalışmalar ile kullanmadığınız eşyalarınızı oyuncaklara çevirebiliyorsunuz. Gerek çocuklarınıza sağlıklı oyuncak, gerekse evinize süs oyuncak olarak bu tür çalışmaları mutlaka yapmalısınız. Evde eldivenden kuzu yapmak isteyenler için paylaştığım resimli anlatımda kullanılan parçalar eldiven ve havlu parçasıdır.

Yapmanız gereken iğne iplik ve pamuk yardımı ile eski eldivenin bir çiftini kullanarak ayaklarını yapmak. Diğer eldivenin çiftinden de koyunun yüzünü yapabilir ve içini pamuk ile doldurduktan sonra düğme veya boncuk ile gözlerini yapabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı yaparak oyuncak süslerinizi arttırabilirsiniz. Evde kolay oyuncak yapmak isteyenler de bu çalışmadan yararlanabilirler. Evde eldivenden oyuncak yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • eldiven.
  • makas.
  • havlu.
  • iğne iplik.
  • pamuk veya yün.
 
 

Malzemeleri temin ettikten sonra eldiveni resimli anlatımda ki gibi kesmekle başlayabilirsiniz. Sonuç itibariyle harika bir minyatür koyun oyuncak sahibi olacaksınız. Bu tür çalışmaları yaparak evinizi güzelleştirebilirsiniz. Evde eldivenden kuzu yapmak isteyenler için resimli anlatım ise şöyle ;

eldivenden-kuzu-yapmak

Havlu veya benzeri parça ile gövde kısmını yapabilirsiniz. Ardından eldivenin teki ile ayaklarını ötekisi ile yüzünü yapabilirsiniz. Gözleri için kırtasiyelerde satılan hazır göz takımlarından alabilirsiniz. Çocuklarınızla bu güzel çalışmayı yaparak onların da el becerilerini geliştirecek bir iş yapmış olursunuz. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/13075078

 

Kağıt Peçeteden Yapay Çiçek Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. Blumenserviette, evde kolay yapay çiçek yap ve fleur serviette hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir