Küçük Kütükten Kalemlik Yapmak

Evde bu tür çalışmaları seviyorsanız veya yapmaktan hoşlanıyorsanız, çok güzel bir resimli anlatım paylaştım. Bu güzel çalışmada küçük kütükten kalemlik yapmak için tarif yer alıyor. Yapmak için öncelikle yapacağınız boyuta uygun küçük minyatür kütük bulmanız gerekiyor.

Bu küçük kütükleri kolaylıkla bulabileceğinizi tahmin ediyorum. Bulduktan sonra dış kısmını ister kendiniz ister marangoza kazıttırabilirsiniz. daha sonra kütüğün üzerine matkap ile kalem kalınlığında hatta az daha büyük olacak şeklinde 2,5cm büyüklüğünde sanırım delikler delmeniz gerekiyor.

Kütüğünüzün büyüklüğüne göre deliklerin sayısını kendinize göre belirleyebilirsiniz. Bittikten sonra kütüğü boyayabilirsiniz. İsterseniz boyamadan sade bir şekilde de kullanabilirsiniz. Bu çalışmaya benzer bir çalışma daha önce sanki paylaştığımı hatırlıyorum. Fakat bu proje farklı geldi gözüme ve bu yüzden paylaşmak istedim. Küçük kütükten kalemlik yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • küçük ağaç kütüğü.
  • matkap ve ucu.
  • sprey boya.
 
 

Malzemeleri kendinize göre değiştirebilirsiniz. Yaparken eğlenceli eklemeler de düşünebilirsiniz. Şimdi sizleri küçük kütükten kalemlik yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Çocuklarınız bu şirin çalışmayı çok beğenecekler. Kolay gelsin.

kucuk-kutukten-kalemlik-yapmak

Ahşap kütükten kalemlik yapmak için daha önce benzer çalışma paylaşmış olabilirim. Fakat bu gözüme farklı geldiği için tekrar paylaşmak istedim. Umarım yapımını anlamışsınızdır. Oldukça kolay ve sadece matkap ile kütük üzerine kalemlerin gireceği derinlikte delik açmanız yeterli oluyor. Daha farklı amaçlarda da kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/328829

 

Saman Kağıdından Hasır Vazo Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. hasır ipten vazo yap, Korbweide Vase ve saman kağıdından hasır vazo hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir