OKUL ÖNCESİ KARTONDAN DİNOZOR YAPMAK

Kartondan dinozor yapmak isteyen ufaklıklar için bu güzel çalışmayı buldum. Resimli anlatımda pek nasıl yapıldığı gösterilmiyor. Ancak büyükler olarak siz nasıl yapıldığını çözebilirsiniz.

Kartonları rengine göre kestikten sonra, tuvalet kağıdı rulosunu da ayak bölümü için kullanabilirsiniz. Tam detaylı anlatım olmasa da kolaylıkla yapılacağını söyleyebilirim.

Önemli olan renkli mukavvayı dinozor şeklinde kesmek ve diğer parçaları da kestikten sonra birleştirmek veya yapıştırmak yeterli olacaktır.

Bu tür süsler yaparak çocuklarınızın el işi marifetlerini de geliştirebilirsiniz. Okul öncesi dinozor yapmak için karton veya benzer malzeme de kullanabilirsiniz.

Çocukların odasında dinozor sarkaç süs olarak da kullanmayı düşünebilirsiniz. Şimdi sizleri örnek resimle baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

 
 

okul-oncesi-kartondan-dinozor-yapmak

source

 

OKUL ÖNCESİ KARTONDAN FIRFIR YAPMAK başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. basit fırfır yapmak, çocuklar için fırfır ve fırfır kağıttan yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir