OKUL ÖNCESİ KARTONDAN FIRFIR YAPMAK

Okul öncesi çocuklar için paylaşımlarımız sürüyor. Bu yazımda sizlere kartondan fırfır yapmak isteyenler için hazır yapılmış halinin örnek resmini paylaştım. Yapımı çok kolay.

Yuvarlak kartonu kestikten sonra tam merkez kısmına iki delik açmanız gerekiyor. Bu iki delik resimli anlatımdaki gibi belli bir mesafede olması gerekiyor.

Daha sonra içinden uzun eşit ipi geçirdikten sonra önce elinizle sallayıp, daha sonra gerdirme mantığı ile çalışmaktadır. Çocuklarınızın hoşuna gideceğini düşündüğüm bir çalışma olduğunu da eklemek isterim.

Bu tür kartondan fırfır yapmak için benzer çalışmalar ve daha detaylı anlatımlar bulduğumda ise yine sizlere bu başlık altından paylaşmaya devam edeceğim.

Şimdi kolay fırfır nasıl yapılır? diyenler için çalışmanın örneği ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

 
 

okul-oncesi-kartondan-firfir-yapmak

source

 

ANLATIMLI TIĞ İŞİ MOTİF ÖRGÜ YAPMAK başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. anlatımlı tığ işi motif örnekleri, anlatımlı tığ işi motif yapımı ve tığ işi anlatımlı motif yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir