Yumurta Kutusundan Minyatür Horoz Yapımı – Resimli Anlatım

Yumurta Kutusundan Minyatür Horoz Yapımı – Resimli Anlatım

Kartondan yapılan çalışmaları çok seviyorum. Özellikle de bu çalışmalar geri dönüşüm amaçlı yapılıyorsa… bu yazımda sizlere yumurta kutusundan minyatür horoz yapımı ile ilgili güzel bir resimli anlatım paylaşacağım. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı sizde evinizde yapabilir ve ailenizle eğlenebilirsiniz. Evinizde 6’lık boşalmış yumurta kutusunu atmayın. O size lazım olacak ve ondan küçük minyatür horozlar yapacaksınız.

Üstelik horoz figürü sırtında gerçek bir yumurta taşıyor olacak… sabah kahvaltıda bu minyatür horoz ile çocuklarınıza yumurta yemeyi sevdirebilirsiniz. Birçok anne bu taktiği uygulayarak yumurtadan fazla hoşlanmaya çocuklarına bu pratik yolla vitamin deposu yumurtayı tüketmelerini sağlayabilir.

Yumurta kutusunu resimde gösterildiği gibi tek bir horoz figürünü oluşturacak şekilde kesin ve boyayın. Hepsi bu… işte karşınızda sırtında pişmiş yumurtayı taşıyan bir horoz…

 
 

yumurta-kutusundan-horoz-yapimi

Yumurta kutusunun ilk sırasını resimde gösterildiği gibi kesin. Ardından arkası boşluk olan ve önü horozun yüzünü oluşturacak şekli çıkartın. Daha sonra boya ile horozumuzu oluşturacak beyazı kullanın. Yine kestiğiniz parçacıklardan horozun gaga kısmı ile diğer kısımlarını oluşturacak kırmızı renkteki parçaları oluşturun. Sonrasında tüm bu parçaları resimli anlatımdaki gibi birleştirin ve artık horozunuz hazır.

Karton Hahn – cardboard cock – carton coq

 

Ahşaptan Yapılmış Karavan Örneği başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. ahşap karavan modeli, ahşaptan karavan yapımı ve Holzwohnwagen hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. Tüvtürk Randevu diyor ki:

    bunu deneyeceğim. yumurta kutusu ses yalıtımı içinde kullanılabiliyor, teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir