ÇOK ŞIK YAPRAK MOTİFLİ BERE NASIL YAPILIR

 

 

0

 

Çok güzel ve değişik motifli bir bere yapımında yine beraberiz. Ben bere yapmayı çok seviyorum. Örgüden bere yapılışıyla ilgili çok sayıda bilgim mevcut. Tecrübelerim doğrultusunda da yine sizlere bu güzel yapraklı berenin nasıl yapıldığını aktaracağım.

Biliyorum ki sizler de zorlanmadan kısa sürede öğrenip hemen aynısından farklı renklerde de olsa kendinize veya kız çocuklarınıza yapmaya başlayacaksınız. Örneği kullanıp kazak örebilir, süveter de kullanabilir veya örtü dahi yapabilirsiniz.

Yaprak motifli bere nasıl yapılır

Yaprak desenli bere yapımı için ilk olarak malzemeleri elde ettikten sonra, bereyi alt taraftan başlayarak öreceksiniz unutmayın. Bittikten sonra da yanlardan dikiliyor. Yapraklı berenin yapılışı ise şöyle ;

İlk olarak 100 ilmek atarak başlayacaksınız. Daha sonra 6 sıra haroşa örüp, hemen arkasından örnekli kısım için uzun ilmek çekerek, çapraz şekilde 3’ünü sağa ve 3’ünü sola geçireceksiniz.

 

 

yaprak-motifli-bere-nasil-yapilir

yaprak-motifli-bere-nasil-yapilir

Yapraklı bere için renk olarak pembe öneririm. Ancak siz yeşil renk, mavi renk olarak da bu çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Aşamalara devam edelim.

Daha sonra tekrar 3 sıra haroşa öreceksiniz. Bu kısmı yaparken 5 kere tekrarlama yapacaksınız. Sonunda da örnekli kısmın hemen üstüne 4 sıra haroşa öreceksiniz. Haroşa aralarına ise 12’şer ilmek arayla yaprakları yapacaksınız.

İşlem bittikten sonra da uçlarına ponpon ekleyebilirsiniz. Yada kendinize göre güzelleştirmeler ve eklemeler yapabilirsiniz. Çalışma bitti ve üstte resimdeki gibi güzel bir yaprak desenli bereniz olmuş olacak. Beğendiyseniz kalp bekliyorum.

 

 

Daha önce paylaştığımız DEĞİŞİK ÜÇGEN MOTİFE SAHİP KAZAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir