ÇOK ŞIK ZARİF GÖRÜNÜMLÜ FİLE ÖRGÜ ŞAL

 

 

0

 

Yabancı adı shawl olan bu modeli kullanarak çok güzel zarif tığ işi şallar yapılabilmektedir. Anlatacaklarımı uygulayarak sizde örnek resimlerdeki gibi delikli örgü şal modeli sahibi olacaksınız.

Yapılışı gayet makul olan ve zorlanmadan Angora batik ip kullandığınızda keyif alarak ilerleteceğiniz çalışma sonucunda ortaya çıkaracağınız örgü şalı çok seveceksiniz. Sizi yaparken görenler ise şaşkınlıklarını gizleyemeyecekler.

Tığ işi delikli şal modeli

Delikli şal modelini daha önce belki Derya Baykal hanımın programında görmüş olabilirsiniz. Yapılışı da muhakkak videolu anlatım olarak vardır. Ancak ben size yazılı olarak öğrendiğim bilgileri aktaracağım.

Altta örneklere baktıktan sonra mutlaka sizde bu örgüye başlamak isteyeceksiniz. Şık ve zarif tığ işi şal yapılışı ise adım adım şöyle ;

İlk olarak 5 metre ölçüde olacak şekilde zincir çekerek başlıyorsunuz. Örgüye başladıktan sonra çektiğiniz zincirler için bunların hemen bir köşeye alacaksınız. İlk parça için 6 adet 1 dolamak şartıyla, 3’lü trabzan yapılacak.

 

 

6 zincir çekip, yine 6 tane 3’lü trabzan yapıp, 1,5 metre olunca da parçayı bitirmiş olacaksınız ve ipi kesebilirsiniz. Öteki 1,5 metre olan zinciri de yine 6 tane 3’lü trabzan yapıp, kalan diğer zincirler için ilk parçanın hemen içinden geçirmeniz gerekiyor.

Daha sonra da 6 zincir çekip, yine bu sefer de geçirdiğiniz zincirin hemen üstünden yapacaksınız. Sonra da sıra sonuna kadar bu şekilde devam edip, uçlarını süsleme işlemi kalacak. Bu şekilde zarif şal modelini tamamlamış olacaksınız. Altta yine kavrayabilmeniz ve hızlıca öğrenmeniz için anlatımlı video da paylaştık.

Tığ işi delikli örgü şal yapılışı

Anlatımlı olarak öğrenip yapmaya başlayacağınız örgü şalda renk olarak farklı çalışmalar da yapabilirsiniz. Öğrendiklerim bu kadar. Şimdilik tığ işi şalın yapım videosu ile sizleri baş başa bırakıyorum. Umarım beğenmişsinizdir. Bu yazıyı puanlamayı unutmayın.

 

 

Daha önce paylaştığımız CIVIL CIVIL RENKLİ BONBON ŞEKERİ ÖRGÜ ÖRNEĞİ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Serap Çetintürk

Moda üzerine bilgim çok. Trend giysiler, örgüler ve ev hanımlarına uygun önerilerim olacak. Paylaşımlarım sizi çok değiştirecek ve modayı benimle yakından takip edeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir