Çöp Poşetinden Halı ve Paspas Yapılışı

 

 

1

 

Çöp Poşetinden Halı ve Paspas Yapılışı

Her gün çöplerimiz için kullandığımız çöp poşetlerini bu sefer amacı dışında kullansak ve bundan bir paspas veya halı yapsak nasıl olur? Evet yanlış duymadınız çöp poşetlerini kullanarak bu gün sizlere nasıl halı veya paspas yapılacağıyla ilgili paylaşımda bulunacağız.

Öncelikle çöp poşetlerini ponpon şekline getireceğiz ve paspas veya halımızın üzerindeki çiçekleri meydana getireceğiz. Bu işlem için öncelikle inşaat malzemeleri satan bir dükkandan plastik fileler satın almalısınız. Paylaştığım çöp poşetinden halı ve paspas yapılışı çalışmasına benzer çalışmaları yine bu yazımın hemen sonunda farklı bağlantılar şeklinde göreceksiniz. Dilerseniz benzer çalışmalara da göz atabilirsiniz.

Yine evinizde yeterli sayıda çöp poşeti yoksa, eski penyelerinizden veya kestiğiniz penye ipleri ile yada yün ipleriyle de ponponlar yapabilirsiniz. Resimli örneklerindeki gibi sizde aynı çalışmaları çöp poşetlerini kullanarak yapabilirsiniz.

Yapımı oldukça kolay olan bu çalışma ile evinizi dekoratif olarak değiştirecek ve güzelleştirebileceksiniz. Çöp poşetlerinden yapılan diğer çalışmaları sitemizde kolaylıkla bulabilirsiniz. Evde çöp poşetinden halı yapılışı ile ilgili örnek resimler ve anlatımlı çalışmalar ise şöyle ;

 

 

cop-posetinden-paspas-yapimi

cop-posetinden-paspas-yapimi

Bu videolarda ponpon yapımı ile ilgili tanıtımlar mevcut. Yararlanabilirsiniz.

 

Sizlerde evinizde bu şekilde harika ve şık paspaslar yapabilirsiniz. Yaptığınızda komşunuz veya misafirleriniz eminim ki bunu nereden aldın diye soracaklardır! Bu tür çalışmalar yaparak, bilmeyenlere veya yeni gören kişilere satabilir ve evinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Yaptığınız çalışmalar varsa bize gönderin paylaşalım.

Müllsäcke Beurteilung – garbage bags assessment – évaluation des sacs à ordures

 

Daha önce paylaştığımız Kendinden Kabarık Çiçekli Tığ İşi Örnek başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. huri dedi ki:

    herkese tavsiye ediyorum çok güzel oluyor ve paspas çok kullanışlı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir