Dantel İşlemeli Havlu Kenarı Modelleri

 

Dantel İşlemeli Havlu Kenarı Modelleri

Evlerde genellikle yüz ve el havlusu olarak kullanılan havlu modelleri için kenarlarına sürekli farklı işlemeler yapılır. Daha güzel ve şık durması için genelde iğne oyası yada dantel modeller tercih edilir. Havlu kenarı modelleri yada lif modelleri gibi el işi modeller çoğu bayan tarafından gelir imkanı olarak görülür. Çoğu ev hanımı bu işlerle geçimini sağlamaya çalışır.

Dantel işlemeli havlu modelleri arasında en çok beğenilen fiyonk desenli modeller oluyor. Fiyonk desenli modeller dantelde kenarları farklı renkte iplerle işlenince havlunun daha şık bir görünümde olmasını sağlıyor. Gelinlik çeyiz havlu kenarı modellerinde ise daha çok kalp desenli olan işlemeler tercih ediliyor. Yeni nesil modern evlerde pek görmeye alışkın olmadığımız kenarları işlemeli havlular asırlardır süren bir Türk geleneği olmuştur. Çoğu geleneksel ailelerin evinde bu tür işleme modellerini görebilirsiniz. Genellikle havlu kenarı modellerinde havlu içerisinde bulunan renkler ile işleme yapılır.

 

 

Havlu ve işlenecek kenarların uyumlu olması için aynı renkler tercih edilir. Dantel havlu kenarı modellerinde desenleri en güzel ortaya çıkarak beyaz renkte olan havlulardır. Beyaz renk etrafına kalpli, güllü yada fiyonklu desenlere sahip modelleri işledikten sonra kenarına mavi, pembe gibi renklerle çerçeve yaparak daha güzel bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. Dantel işlemeli havlu kenarlarında bir diğer en çok beğenilen modelde kat kat işlemeli olan modellerdir. Küçük çiçekler üst üste işlenip ortaya güzel katlamalı modeller çıkarılabilir.

Daha önce paylaştığımız En Güzel Çeyizlik Lif Modelleri başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
About Aleyna
24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*